0

PPD Zagreb ipak ostao prekratak u Nantesu

03.11.2018 19:26 | Germanijak/E.F.

Većinu utakmice je hrvatski prvak dobro odigrao, ali nije bilo dovoljno.

Odličnu su utakmicu odigrali rukometaši PPD Zagreba u Nantesu, ali nisu upisali drugu pobjedu u rukometnoj Ligi prvaka. Domaćini su na kraju bili bolji rezultatom 23:20.

Momčad Line Červara sjajno je otvorila utakmicu, posebno u fazi obrane. Domaćini nisu mogli doći do lakog gola, a Zagreb je došao u vodstvo od 3:0 pa i 6:1. Francuzi su se sredinom prvog poluvremena stabilizirali pa počeli smanjivati zaostatak. U posljednjoj minuti došli su na 10:10, ali je Zagreb na odmor ipak otišao s prednošću od jednog gola – 11:10.

Prvi dio drugog poluvremena prošao je u izjednačenoj borbi, a onda je Zagreb ipak izgubio snagu. U 46. minuti Nantes je prvi put otišao na dva gola prednosti (17:15), Zagreb se uspio vratiti na 17:17, ali su Francuzi opet otišli na 'plus 20', a kasnije i na 3 pogotka razlike što su održali do kraja utakmice i tako stigli do 6 bodova nakon 6 kola Lige prvaka. PPD Zagreb je ostao na 3.

Najefikasniji u redovima PPD Zagreba bio je Zlatko Horvat s 5 golova. Damir Bičanić i Aber Qerimi su dodali po 3, David Mandić, Luka Mrakovčić i Ivan Sršen po 2, a Tin Kontrec, Senjamin Burić i Josip Božić Pavletić po 1.

Kod Nantesa su najbolji bili Kiril Lazarov s 5 te Julian Emonet i Nicolas Claire s po 4 gola.