0

Osijek zabio četiri komada Lokosima i ponovno preskočio Hajduk

11.05.2019 18:18 | Germanijak/I.G.

Dobra partija momčadi Dine Skendera.

Nogometaši Osijeka došli su do vrlo vrijedne pobjede u 33. kolu Prve hrvatske nogometne lige. Na gostovanju kod Lokomotive, ostvarili su uvjerljivu 4-0 pobjedu i tako ponovno preskočili Hajduk. Trenutno se nalaze na trećem mjestu ljestvice s jednakim brojem bodova kao i Splićani (56), a tri više od petoplasirane Gorice.

Za vodstvo momčadi Dine Skendera zabio je Marin Pilj u 22. minuti, a preostala tri gola pala su u posljednjih desetak minuta utakmice. Prvo je u 79. minuti za povećanje vodstva zabio Mihael Žaper, za 3-0 je zabio Mirko Marić kojemu je to bio 16. prvenstveni gol ove sezone. Marić se izjednačio na prvom mjestu ljestvice strijelaca sa Rijekinim napadačem Jakovom Puljićem, a pri ovom golu uvelike mu je pomogao kiks vratara domaćih Ive Grbića, koji ga je išao driblati, ali mu je strijelac Osijeka oduzeo loptu i zabio na prazan gol.

Konačnih 4-0 postavio je Domagoj Pušić u 87. minuti utakmice.