0

Osijek pobijedio Hajdukovu mladost i ušao u polufinale Kupa (VIDEO)

05.12.2018 18:56 | Germanijak/I.G.

Dinamična utakmica završila je pobjedom domaćih.

Nakon zaprešićkog Intera i Rijeke, novi polufinalist hrvatskog Kupa je Osijek. U Gradskom vrtu domaćini su u četvrtfinalu pobijedili Hajduk rezultatom 2-1. Gledali smo vrlo dinamičnu utakmicu visokog intenziteta u kojoj je novi trener Bijelih, Siniša Oreščanin, istrčao sa šest 'golobradih' mladića od prve minute. Zaigrali su tako Ljubić na golu, Bradarić, Jurić, Nejašmić, Palaversa i kapetan Juranović, uz Miju Caktaša kao polušpicu, dok nije bilo klasičnog centarfora Mirka Ivanovskog.

Trener domaćih Zoran Zekić na travnjak je poslao najjaču momčad s Bočkajem, Bobanom, Hentyem i Marićem kao glavnim napadačkim uzdanicama.

Već u prvoj minuti Osječani su imali odličnu priliku. Bočkaj je dugom loptom proigrao Marića, ali do lopte je za dijelić sekunde prije stigao vratar Ljubić koji je usput zaradio posjekotinu na glavi u duelu s domaćim napadačem.

Kombinirale su obje momčadi, a zanimljivu akciju u dva dodira odigrala je vezna osovina gostiju, ipak bez izglednije prilike u 21. minuti. Nakon manjeg zatišja, domaći dolaze u vodstvo u 27. minuti utakmice.

Grgić je primio dugu loptu na desnoj strani te šalje prizemni ubačaj u srce šesnaesterca. Lopta je mimoišla sve igrače te stigla na lijevu stranu odakle puca Petar Bočkaj i zabija za 1-0.

Isti recept Slavonci su iskoristili 12 minuta kasnije. Duga dijagonala stigla je na desnu stranu odakle ponovno dolazi prizemni ubačaj na koji je ovog puta natrčao Henty. Pored 'šume nogu' lopta dolazi do gola usput prešavši preko ruke vratara Ljubića za povećanje vodstva domaćih.

Imali su momci Zorana Zekića priliku za riješavanje pitanja pobjednika samo minutu nakon drugog gola kada je 21-godišnji vratar Splićana napravio veliku grešku prilikom predaje lopte, ali u situaciji 1 na 1 izlazi bolji u dvoboju sa osječkim napadačem.

Drugo poluvrijeme imalo je nešto manje izglednih prilika, ali nije manjkalo akciju gledajući u cjelini. Najbolju šansu za Osijek propustio je Marić koji je izašao 1 na 1 s Ljubićem, ali mladi vratar gostiju ponovno izlazi kao pobjednik. S druge strane, Gyurcso je iz slobodnjaka uputio centaršut na peterac. Lopta je dugo 'lebdjela' u zraku da bi na kraju pogodila stativu. Potom je i Palaversa okušao udarac. Pucao je snažno s vrha šesnaesterca, ali lopta je prohujala tik iznad grede.

Ipak, hrabriji ulazak u drugom dijelu isplatio se Hajduku 64. minuti kada Adam Gyurcso zabija za smanjenje zaostatka nakon ubačaja s desne strane.

Nada Hajdukovih navijača živjela je do posljednje minute. Splićani su sve više pritiskali, ali Osijek je odolio svim napadima gostiju i ušao u polufinale Kupa.