0

Novi kiks Barcelone, spašavao ih Ter Stegen

10.02.2019 22:52 | Germanijak

Samo remi u Bilbau.

Kriza! Tako bi se mogao nazvati mini-niz Barcelona koja nije pobijedila ni u drugoj prvenstvenoj utakmici. Nakon remija protiv Valencije, isti ishod dogodio se danas na utakmici protiv Athletica u Bilbau. Uvijek je bilo teško Barceloni na San Memesu, ali ova baskijska momčad je ipak puno slabija od nekadašnjih.

Barcelona može biti i zadovoljna bodom jer je raspoloženi Ter Stegen u nekoliko navrata spasio svoju momčad. U 17. minuti odlično je obranio udarac Susaete, a bio je siguran i protiv Garcije i Alvareza. Barcelona je do prve prave prilike čekala čak do 37. minute, ali udarac Messija iz slobodnog udarca obranio je Herrerin.

To je, uz još jedan sličan pokušaj u 54. minuti, bilo i sve što smo vidjeli od Messija kojeg je Athletic odlično zaustavio, a svima je jasno da je dosta lakše igrati protiv Barcelone kada se zaustavi argentinskog igrača. Ostatak katalonske momčadi večeras nije bio raspoložen za razliku od domaćeg napadača Williamsa koji je tri puta između 80. i 86. minute bio u dobrim prilikama, ali ga je svaki put zaustavio Ter Stegen koji je tako najzaslužniji za konačnih 0:0.

Barcelona je sada na 51 bodu dok je Real stigao na 'minus 6' – 'Kraljevski klub' je jučerašnjom pobjedom nad Atleticom preuzeo drugo mjesto s 45 bodova.