0

Nove sjajne partije Bogdanovića, Žižića i Zupca, Lakersi konačno pobijedili

13.03.2019 07:40 | Germanijak/I.M.

Evo kako je prošlo noćašnjih osam dvoboja.

U noćašnjih osam NBA utakmica, u pogonu je je bilo četvero Hrvata. Kao što je to najčešće slučaj, najefikasniji je bio Bojan Bogdanović, koji je u pobjedi Indiane protiv New Yorka (Hezonja nije nastupio) ubacio 24 poena i bio najbolji strijelac na utakmici.

Odličan otpor pružio je Cleveland kod Philadelphije. Izgubili su 106:99, a Ante Žižić se 34 minute borio protiv Joela Embiida (17p, 19s) i društva. Bivši igrač Cibone ubacio je 12 poena, skočio 5 puta te podijelio dvije asistencije.

Dojmljiv double-double ostvario je Ivica Zubac. Njegovi Clippersi očajnom su zadnjom četvrtinom prokockali su pobjedu protiv Portlanda, a Zubac je uz 10 poena uhvatio čak 15 lopti te skupio po 2 asistencije i blokade, sve za samo 22 minute na terenu. Ipak, treba reći kako je imao jako loš šut iz igre, svega 4/15. Kod pobjednika valja izdvojiti McColluma s 35 ubačenih poena.

Dario Šarić i Minnesota nisu mogli protiv sjajnog Denvera, kojeg su predvodili Murray (30p) i Millsap (23p). Šiši je bio solidan (9p, 4s), ali daleko je to od izdanja u Philadelphiji.

Za kraj spomenimo kako su pobjedu konačno upisali LA Lakersi. U gostima su riješili Chicago sa 107:123, a predvodio ih je LeBron James (36p, 10s), dok je Caldwell-Pope s klupe doao 24 poena. No, Lakersi su i dalje miljama daleko od playoffa, koji im bježi 6 pobjeda.

Indiana - New York 103:98
Philadelphia - Cleveland 106:99
Chicago - LA Lakers 107:123
New Orleans - Milwaukee 113:130
Dallas - San Antonio 105:112
Denver - Minnesota 133:107
LA Clippers - Portland 104:125