0

Niko Kovač pobjedom nad bivšim klubom završio jesenski dio sezone

22.12.2018 20:50 | Germanijak

Sigurnih 3:0 u Frankfurtu.

Bio je ovo pravi ispit za Niku Kovača. Posljednju utakmicu prije odlaska na zimsku pauzu Bayern je odigrao u Frankfurtu iz kojeg je hrvatski trener i kupio kartu za odlazak u Munchen. Eintracht se i ove sezone bori za sam vrh Bundeslige pa je stoga ova utakmica i bila dodatno važna za Bavarce. Kovač jeste kupio mir u posljednjim utakmicama, ali i dalje je puno upitnika oko njega.

Jedan upitnik je danas skinuo. Bayern je bio puno bolja momčad u derbiju 17. kola njemačkog prvenstva i na kraju upisao sigurnih 3:0. Prvi gol postigao je Ribery u 35. minuti utakmice, a rezultat 1:0 je dugo stajao na semaforu. Promijenio ga je opet Francuz s golom u 79. minuti da bi utakmicu rezultatski zaključio Rafinha u 89. minuti.

Bayern će tako prezimiti s 36 bodova, 6 manje od Borussije iz Dortmunda, a 3 više od Borussije iz Monchengladbacha. Eintracht je na 5. mjestu s 27 bodova.

Bundesliga, 17. kolo:

Bayer – Hertha 3:1 (Volland 6', Havertz 23', 49'/Torunarigha 26')
Hannover – Fortuna 0:1 (Fink 90+2')
Nurnberg – Freiburg 0:1 (Gulde 19')
Leipzig – Werder 3:2 (Klostermann 22', Werner 44', Bruma 87'/Kruse 67', Sargent 77')
Stuttgart – Schalke 1:3 (Gonzalez 76'/Skryzybski 10', Sane 70', Kutucu 78')
Eintracht – Bayern 0:3 (Ribery 35', 79', Rafinha 89')