0

Montpellier šokirao St. Etienne (VIDEO)

10.05.2019 22:56 | Germanijak/M.N.

Domaćin izgubio bitne bodove.

Odigran je susret 36. kola francuskog prvenstva između St.Etiennea i Montpelliera. Gosti su slavili rezultatom 0:1.

Dvoboj od velike važnosti za obje momčadi, a takva je bila i prezentacija. U prvom poluvremenu gledali smo čvrstu igru u kojoj ni jedna momčad nije željela preuzeti rizik pa se na poluvrijeme otišlo početnim rezultatom.

U nastavku se nastavlja istim tempom, a u 53. minuti gosti ostaju s igračem manje, isključen je Daniel Congre. Domaćin tada kreće ofenzivnije u nadi da će mu brojčana prednost olakšati dolazak do toliko željenih bodova, međutim u 63. minuti Cabella neoprezno starta na sredini terena i dobiva drugi žuti karton te brojčano izjednačava stanje na terenu. Dok je još uplakani veznjak napuštao travnjak, gosti izveli brzu akciju, koju udarcem sa ruba šesnaesterca Laborde posprema za totalni šok domaćina.

Do kraja utakmice St. Etienne je sve bacio u napad i pokušavao doći barem do izjednačenja, a najbliži je bio u sučevoj nadoknadi, kada Berić s pet metara pogađa obrambenog igrača na crti. U zadnjoj minuti su gosti mogli doći do uvjerljivije pobjede, kada je Delort izašao sam ispred vratara, ali je u driblingu ostao bez lopte.

Domaćin se ovim porazom udaljio od borbe za mjesto koje vodi u Ligu prvaka, jer mu sad Lyon bježi jedan bod i ma utakmicu manje, dok je gostima ostala teoretska šansa za nastupom u Europi slijedeće sezone.