0

Majstorija Williana za tri boda Chelseaja

12.01.2019 20:35 | Germanijak/D.V.

Mateo Kovačić odigrao 63. minute.

Chelsea je minimalno pobijedio Newcastle rezultatom 2:1 u posljednjem susretu 22. kola, a odlučujući pogodak zabio je Willian (57') nakon odličnog solo prodora, a naš Mateo Kovačić je zamijenjen u 63. minuti utakmice.

Prva prilika na susretu odmah je rezultirala pogotkom. David Luiz je dugačkom loptom pronašao Pedra (9') u šesnaestercu, a on je sjajno iskoristio istrčavanje vratara Martina Dubrawke i prekrasnim lobom doveo Chelsea u vodstvo.

U 25. minuti, Chelsea je imao priliku pobjeći na „dva razlike“, ali udarac Luiza glavom je malo neprecizan i odlazi iznad grede. Što se više bližio kraj poluvremena, Newcastle se dizao, a dobru priliku imao je Ayoze Perez (36') koji je opucao pored desne stative.

Pet minuta prije odlaska na odmor, udarac iz kuta za goste odlično koristi Ciaran Clark te je glavom nakon kornera poravnao na 1:1.

Trenutak odluke dogodio se 57. minuti kad je Willian primirio loptu i sjajnim udarcem je plasirao u suprotnu stranu gola za 2:1. Ovaj udarac ne bi obranili ni puno bolji vratari od Newcastleovog.

Do kraja su domaćini u još par navrata zaprijetili, ali su više bili fokusirani na obranu vlastitog gola.

S ova tri boda Chelsea je učvrstio četvrto mjesto, ali zaostaje ogromnih deset bodova za Liverpoolom.