0

Luda utakmica na Old Traffordu - Arsenal dva puta vodio, United se odmah vraćao

05.12.2018 23:03 | Germanijak/E.F.

'Crveni vragovi' i 'Topnici' su podijelili bodove.

Kakva luda utakmica! Manchester United i Arsenal odigrali su iznimno uzbudljivu utakmicu na Old Traffordu koja je završila bez pobjednika (2:2), a po prikazanom je podjela bodova i najrealniji rezultat. Pogotovo kada se uzme da se griješilo na obje strane.

Početak utakmice je pripao 'Crvenim vragovima' koji su nešto bolje otvorili ovaj ogled, ali u tih prvih 15-ak minuta nije bilo izrazitih prilika. No, kasnije Arsenal preuzima igru, a u 26. dolazi u vodstvo nakon velike greške Davida De Gee.

Nakon kornera za 'Topnike' najviši u skoku je bio Mustafi koji nije pucao presnažno, lopta se odbila od poda, a De Gea ju je imao na ruci. Međutim, nekako ju je prebacio preko sebe, odnosno u gol. Herrera ju je pokušao spasiti, izbaciti u polje, ali lopta je već bila prešla gol-liniju pa je sudac pokazao na centar.

Srećom po španjolskog vratara United je brzo odgovorio. U 30. minuti slobodni udarac s više od 20 metara je izveo Rojo, obranio je Leno, ali je na lopti prvi bio Herrera koji je vratio loptu u sredinu gdje je na lopti bio Martial koji je ovim pogotkom sam sebi čestitao 23. rođendan.

Ta dva pogotka prouzrokovala su puno žustriju utakmicu, a između 35. i 40. minute vidjeli smo pravi festival žutih kartona. Bilo ih je čak 5 – dobili su ih redom Mustafi, Rojo, Lingard, Bellerin i Matić, a bilo je tu i nekih jako teških startova, poput onog Roje, koji su mogli biti 'nagrađeni' i isključenjem.

No, na poluvrijeme se otišlo s egalom u golovima i brojem igrača, ali Arsenal je imao problema s ozljedama. Prvo je Holding morao izaći u 36. minuti, a na poluvremenu je u svlačionici ostao i Ramsey. Emery ipak nije kalkulirao s trećom izmjenom – u 65. minuti je uveo Lacazettea, a tri minute kasnije mu se to isplatilo.

Rojo je izgubio jednu loptu, dodao je Lacazetteu koji igra dupli pas s Mkhitaryanom i zabija pored De Gee. U trenutku šuta Rojo mu je uklizao u udarac, ali to nije spriječilo Francuza da zabije gol.

United se nakon toga opet brzo vratio. Točno 16 sekundi nakon što su izveli loptu s centra postigli su gol za 2:2, a sada je pogriješio Sokratis koji je doslovno poklonio jednu loptu Lingardu koji mirno zabija za 2:2, a to se na kraju pokazalo i konačnim rezultatom.

Bilo je u zadnjih 20 minuta prilika na obje strane, nešto agilniji je bio Arsenal, ali je podjela bodova na kraju bila i realan rezultat. Arsenal se s ovim bodom izjednačio s Chelseajem s 31 bodom, a 'Topnici' su trenutno 5. momčad Premiershipa. United je na 8. mjestu s 23 boda.