0

Liverpool penalom održao razmak nad Cityjem

12.01.2019 18:04 | Germanijak/D.V.

Burnley okrenuo rezultat autogolovima Fulhama.

Liverpool je došao na gostovanje kod Brightona s problemima u obrani, jer je uz Virgila Van Dijka na stoperskoj poziciji zaigrao Fabinho, ali Brighton nije pokazao pretjerane napadačke ambicije pa je minimalnih 0:1 bilo dovoljno za vrijedna tri boda.

Prvo poluvrijeme bilo je za zaborav. Polupriliku je imao Roberto Firmino na samom početku i sredinom poluvremena Xerdan Shaqiri, koji je glavom pucao pored gola, dok su se domaćini potpuno orijentirali na obranu, zadovoljni s početnih 0:0.

Na samom početku drugog poluvremena Martin Montoya je neoprezno startao, a sudac je pokazao na kazneni udarac. Siguran realizator je Mohamed Salah (50') za vodstvo Redsa 0:1.

Bio je to konačni rezultat susreta u kojem su navijači Liverpoola drhtali do kraja s obzirom da su prilike propuštai Firmino, Wijnaldum i Salah, a sterilni domaćini ipak to nisu znali kazniti. Liverpool je s ova tri boda opet pobjegao Manchester Cityju (koji ima utakmicu manje) na sedam bodova prednosti.

Southampton je bijeg iz zone ispadanja odlučio potražiti na gostovanju kod Leicestera, koji se slabo snalazi u ulozi favorita, ali često iznenadi na papiru kvalitetnije ekipe.

Na samom početku susreta Nampalys Mendy je napravio nespretan prekršaj u kaznenom prostoru što sucu nije ostavilo puno dilema pa je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je James Ward-Prowse (11') za 0:1.

Sveci se nisu zadovoljili ranim vodstvom, već su pokušavali iskoristiti zbunjenost domaće obrane pa je Jack Stephens udarcem glavom zamalo matirao vratara domaćina.

Utakmica se nakon toga zaoštrila, a sudac je smirivao igrače žutim kartonima. Međutim Yann Valery nije ozbiljno shvatio prvi žuti karton pa je ružnim prekršajem natjerao suca da ga pošalje u svlačionicu prije vremena zaradivši crveni karton u 45. minuti prvog poluvremena.

Ipak, prije samog odlaska na odmor, novi šok za Leicester – solo akcija Shanea Longa (45+2') za 0:2.

Leicester je uspio smanjiti zaostatak, a strijelac za 1:2 je bio Wilfred Ndidi iz blizine na dodavanje Ricarda Pereire. Međutim, više od tog do kraja susreta nisu uspjeli napraviti.

Najefikasnije prvo poluvrijeme odigrali su Burnley i Fulham. Gosti su poveli već u drugoj minuti, a strijelac je bio Andre Schurrle koji je precizno ispratio nabacivanje Odoija.

Burnley nije gubio vrijeme, najprije je Woods (17') zatresao gredu, a tri minute kasnije Joe Bryan (20') skreće šut u vlastitu mrežu nakon što je skrenuo udarac u vlastitu mrežu.

I kao da to nije bilo dovoljno, odmah u idućoj prilici, Denis Odoi je glavom pogodio vlastitu mrežu za preokret Burnleya autogolovima Fulhama. Raspucano prvo poluvrijeme moglo je biti i efikasnije jer je Callum Chambers pogodio gredu nakon kornera. Na kraju je to bilo sve što smo vidjeli od pogodaka na susretu za vrijedna tri boda domaćinu.

Crystal Palace došao je u vodstvo protiv Watforda autogolom Cathcarta (38'), koji je umjesto da izbije loptu iz vlastitog peterca ustvari prevario svog vratara za 1:0.

Gosti su izjednačili na 1:1 u nastavku nakon udarca iz kuta, a strijelac je bio upravo Cathcart (67'), koji se iskupio za autogol iz prvog poluvremena.

Potpuni preokret režirao je Tom Cleverley (74') koji je zakucao odbijanac u kaznenom prostoru nakon odbijanca za 1:2.

Cardiff i Huddersfield odigrali su utakmicu bez pogodaka, a rezultat je ostao mršavih 0:0.

Posljednju utakmicu dana odigrat će Chelsea i Newcastle s početkom u 18:30h.