0

Lanjski finalist ispao nakon 4 utakmice, Mađari autori senzacije dana

08.11.2018 21:04 | Germanijak/E.F.

Odigrano je prvih 12 utakmica 4. kola Europske lige.

Španjolski Villarreal je s bodom iz Beča ostao na čelnoj poziciji grupe G dok je Spartak u Moskvi, u najluđoj utakmici večeri, s 4:3 pobijedio Rangerse i zakomplicirao stvari u ovoj skupini. Nakon četiri utakmice sve su momčadi u razmaku od samo 3 boda. Katić je odigrao svih 90 minuta za škotsku momčad.

U grupi H smo dobili obje momčadi koje prolaze skupinu. Eintracht je nastavio s maksimalnim učinkom na gostovanju kod Apollona. Imala je njemačka momčad 3:0 na gostovanju, ali su Ciprani ipak uspjeli postići dva gola i umanjiti poraz. Rebić je u igru ušao u 66. minuta, a Maglica je za Apollon igrao prvih 45 minuta. U drugoj utakmici ove grupe Lazio je u Rimu pobijedio Marseille pa je tako lanjski finalist Europske lige ovogodišnje natjecanje završio već u skupini. Ćaleta-Car je odigrao cijelu utakmicu za Francuze.

Nastavlja se ludilo u grupi I. Obje utakmice, Genk – Bešiktaš i Malmo – Sarpsborg, završile su neriješenim rezultatom, 1:1, pa je nakon četiri kola situacija takva da belgijska momčad ima 7 bodova, švedska i norveška po 5, a turska 4. Fiolić je za Genk ušao u 66. minuti, a Vida je odigrao svih 90 minuta.

Opasno je Sevilla 'visila' na gostovanju kod turskog Akhisara. Domaćini su i prije utakmice praktično bili otpisani iz utrke za prolaskom skupine, ali su protiv Seville imali 2:2 i promašen jedanaesterac. No, Sevilla je preko Banege 3 minute prije kraja utakmice stigla do pobjede koja ih je ostavila na vrhu tablice s 9 bodova, baš koliko ima i Krasnodar koji je kod kuće napravio preokret protiv Standarda iz Liegea.

Astana je već ranije upisala važnu pobjedu, a u grupi K su im se s tri boda priključili nogometaši Dinama iz Kijeva koji su s 3:1 pobijedili Rennes. Dinamo i Astana su na koračić do osiguranja prolaska u Europsku ligu.

Chelsea je teoretski potvrdio prolazak skupine pobjedom u gostima kod BATE Borisova. Jedini gol je postigao Giroud, a Kovačić je igrao zadnjih 26 minuta utakmice. U drugoj utakmici grupe L mađarski MOL je još jednom pobijedio protiv PAOK-a pa se nakon četiri kola nalazi na drugom mjestu tablice.

Grupa G

Rapid Beč – Villarreal 0:0
Spartak Moskva – Rangers 4:3 (Melgarejo 22', Godson 35'-ag, Adriano 58', Hanni 59'/Eremenko 5'-ag, Candeias 27', Middleton 41')

Poredak: Villarreal 6, Rangers 5, Spartak 5, Rapid 3

Grupa H

Apollon – Eintracht Frankfurt 2:3 (Zelaya 71', 90+4-11m/Jović 17', Haller 55', Gaćinović 58')
Lazio – Marseille 2:1 (Parolo 45', Correa 55'/Thauvin 61')

Poredak: Eintracht 12, Lazio 9, Marseille 1, Apollon 1

Grupa I

Genk – Bešiktaš 1:1 (Berge 87'/Quaresma 16')
Malmo – Sarpsborg 08 0:0

Poredak: Genk 7, Sarpsborg 5, Malmo 5, Bešiktaš 4

Grupa J

Akhisar – Sevilla 2:3 (Manu 52', Ayik 78'/Nolito 12', Muriel 38', Banega 87-11m)
Krasnodar – Standard 2:1 (Sulejmanov 79', Wanderson 82'/Carcela-Gonzalez 19')

Poredak: Sevilla 9, Krasnodar 9, Standard 6, Akhisar 0

Grupa K

Astana – Jablonec 2:1 (Henrique 18', Postnikov 88'/Zainutdinov 41'-ag)
Dinamo Kijev – Rennes 3:1 (Verbić 13', Mikolenko 68', Šaparenko 72'/Seibatcheu 89')

Poredak: Dinamo 8, Astana 8, Rennes 3, Jablonec 2