11.01.2019 19:28 | Germanijak/I.M.

Utakmica počinje u 18 sati.

ISLAND - HRVATSKA 27:31

Gotova je utakmica. Konačni rezultat je 31:27. Uskoro opširnije...

59' Mandić lijepi gol za +4

58' Sjajna obrana, blok je zaustavio islandski šut, a Karačin izborio isključenje Gustafssona. Pitanje pobjednika je riješeno

57' Šego brani, ali Horvat nije uspio iskoristiti dobru priliku s krila.

56' Cindrić zabija iz kontranapada. Opet smo odigrali odlično u obrani s Duvnjakom kao isturenim u formaciji 5 -1

55' Pogriješili su Islanđani i bacili loptu van terena. Horvat je s druge strane iskoristio kontranapad

54' Šego je obranio i donio šancu Hrvatskoj za novo vodstvo, a Stepančić je nakon teške muke zabio svoj 7. gol na utakmici

52' Palmarsson nam radi probleme i prilično lako zabija svoj šesti gol. S druge strane Cindrić se namučio za gol, ali ga je ipak postigao

50' Primili smo, ali i zabili. Silovito je Duvnjak probio obranu Islanda

49' Dugo je trajao islandsaki napad, ali smo gauspjeli zaistaviti. Na drugoj strani je Horvat bio precizan nakon što je Cindrić odlično povukao kontranapad

47' Bravo za Šipića, zabio je iz teške pozicije i iznudio isključenje

46' Raspali smo se, gubimo 2 razlike i Červar konačno zove minutu odmora

45' Island ponovno vodi, nevjerojatan pad u igri Hrvatske

41' Island kažnjava našu igru bez golmana, zatim Horvat promašuje s krila i Island ima napad za izjednačenje

39' Serija 3-0 Islanda i evo ih na 20:21

34' Nevjerojatni Šego skida još jedan zicer, Hrvatska kao u završnici prvog poluvremena igra kao u transu i vodi s najviših +4

32' Kakva forma Luke Stepančića. Dvije bombe odmah na startu nastavka, ima 6/7 šut.

31' Počelo je drugo poluvrijeme

30' Kakva igra Hrvatske u završnici poluvremena. Obrana je konačno proradila i serijom 5:0 odlazimo s lijepih 16:14 na poluvrijeme.

27' Sjajna serija Hrvatske - Cindrić pa dva gola Duvnjaka i evo nam izjednačenja. Lakše se diše.

24' Horvat je promašio sedmeras, Gustafsson je pročitao njegovu namjeru loba. Jonsson nas kažnjava i prednost Islanda prvi je puta tri pogotka.

22' Stepančić je sjajno raspoložen, 4/4 šut za dolazak na zaostatak od jednog gola.

18' Katastrofalna je obrana Hrvatske. Šego je čak i skupio nekoliko obrana, ali suigrači mu ne pomažu nimalo. Island prvi puta vodi 2 razlike.

15' Sjajna je atmosfera na tribinama

> Kao da se igra u Hrvatskoj: Nekoliko tisuća navijača bodri naše rukometaše (FOTO)

14' Horvat kažnjava igru Islanda bez golmana, Horvat za 9:8 prednost Kauboja

12' Prvo isključenje na utakmici, dobio ga je Gustafsson. Nažalost, Kozina nije iskoristio šansu i Island nakon polukontre ponovno vodi

7' Konačno, kod 5:5 rezultata prvi nerealizirani napad na utakmici i to Islanđana, ali Štrlek uzvraća prečkom

5' Obrane zasad ne postoje, svih osam napada je realizirano

3' Palmarsson je dva puta zabio izvana, kod Hrvatske golovi Horvata i Stepančića

1' Počela je utakmica, Islanđani su poenteirali u prvom napadu

17:30 Pola sata prije početka utakmice pomoćni trener u reprezentaciji Davor Dominiković objavio je početnu postavu Hrvatske za ovu utakmicu. Šego će biti na vratima, na krilima Horvat i Mandić, Musa će biti na pivotu, a Duvnjak, Stepančić i Cindrić u vanjskoj liniji. Hrvatska će početi s obranom 6-0, a imat ćemo i jednu izmjenu obrana/napad - umjesto Cindrića u fazi obrane će ulaziti Blažević.

* * * * *

Jučer je startalo Svjetsko prvenstvo u rukometu, a danas od 18 sati na parket dvorane u Munchenu izlzi Hrvatska. Izabranici Line Červara imaju vrlo teško otvaranje protiv Islanda, a pobjeda na startu Kaubojima bi kupila prijeko potreban mir uoči nastavka grupne faze.

Hrvatski izbornik uoči utakmice je otpisao Jaganjca i Sliškovića, koji će prvi krug prosjediti na tribinama i čekati svoju priliku u nastavku natjecanja. Odluka je to koja je teško razumljiva jer se radi o dva naša najjača pucača s pozicije lijevog vanjskog, a posebno što se Jaganjcu, ponajboljem strijelcu Lige prvaka iz perioda kada je igrao u Metalurgu, pretpostavlja vremešni Bičanić koji čak ni u PPD Zagrebu nije neizostavna karika. No dobro, dajmo prvo šansu onima koji će istrčati na parket, pa ćemo kasnije svoditi račune.

Protivnik za otvaranje je vrlo neugodan. Island je uoči prvenstva ostao bez najboljeg strijelca u povijesti reprezentacije - Valura Sigurdssona. Ali, brige za izbornika Gudmundura Gudmundssona nema previše jer su tu kao alternative Bjarki Elisson iz Fuchsea i Stefan Sigurmannsson iz Pick Szegeda.

Naravno, kao i prošlih godina, kompletna igra Islanda vrti se oko Arona Palmarssona, srednjeg vanjskog Barcelone. Ostatak momčadi nije više toliko jak kao nekada, ali vrijedi izdvojiti iskusnog golmana Bjorgvina Gustafssona koji često zna ući u nevjerojatnu seriju obrana, kao i velikog talenta iz Kiela, 19-godišnjeg Gisli Kristjanssona.

Hrvatska je uoči utakmice favorit, no svaka prognoza je dosta nezahvalna. Naši su u prijateljskim utakmicama dosta skrivali adute, dok je Island prilično promijenjen u odnosu na prošlu godinu kada smo ih lakoćom porazili u Splitu na europskom prvenstvu. Utakmica počinje u 18 sati.