0

Hajduk u posljednjoj pripremnoj utakmici remizirao protiv Zoryje

04.07.2019 20:17 | Germanijak/M.N.

Završene pripreme u Sloveniji.

Hajduk je remijem 1:1 protiv ukrajinske Zoryje odigrao i posljednju četvrtu utakmicu na pripremama u Sloveniji.

Trener Oreščanin je u prvom poluvremenu izveo kombiniranu momčad s tek dva standardna prvotimca Nejašmićem i Borjom Lopezom. Od prve minute prigodu je dobio Stefan Simić, pojačanje koje je dovedeno iz Milana i baš je on sudjelovao kod pogotka, što je bila jedina zanimljiva situacija prvog poluvremena. Bradarić je u 40. minuti izveo korner, a Simić je ušao na prvu vratnicu i glavom loptu prebacio do Nejašmića, koji neometan posprema loptu iza nemoćnog vratara. Na odmor se otišlo vodstvom Hajduka, iako su Ukrajinci po igri bili ozbiljnija momčad.

Drugo poluvrijeme je bila preslika prvog, a Zorja je u 51. minuti došla do izjednačenja. Mladi Vušković nije najčvršće reagirao na 30-tak metara od gola i lopta je došla do Hanne, koji se sjurio prema golu Ljubića, iskoristio neodlučenost obrane te poentirao za pokazat će se konačan rezultat 1:1.

Oreščanin je u 60. minuti uveo većinu igrača s klupe pa smo u nastavku vidjeli novo pojačanje na lijevom beku Dolčeka te Hamzu, Jaira, Gyurcsu… No, do kraja osim par prilika s jedne i druge strane, gdje se posebno ističe vratnica na obje strane, nismo vidjeli promjenu rezultata.

Hajduk je tako remizirao u četvrtoj utakmici na slovenskim pripremama, nakon pobjede protiv Samare i poraza protiv Aluminija i Slaska.

Za pet dana Splićani na Malti igraju prvu utakmicu kvalifikacija za Europa ligu protiv Gzire.