0

Hajduk nastavio prvenstvo porazom u Koprivnici (VIDEO)

11.08.2019 20:12 | Germanijak

Propuštena prilika za prvim mjestom.

Nakon tri pobjede u prva tri kola, Hajduk je pobjedom ili neriješenim imao priliku po prvi put od 2015. zasjesti na čelo prvoligaške tablice, pa makar u ovako ranoj fazi prvenstva.

No tu priliku nije iskoristio pošto je odigrao očajnu utakmicu u sebi tradicionalno neugodnom gostovanju u Koprivnici i izgubio 2:1 od domaćeg Slaven Belupa.

Slaven je poveo u 37. minuti golom Puclina, koji je šutirao s ruba kaznenog prostora blago iskosa. I dok prizemni udarac nije trebao biti previše opasan, Tomislav Duka očajno reagira, te mu lopta migolji ispod tijela u gol, te domaćin dolazi do vodstva.

U 54. ulazi novopridošli Marin Jakoliš na mjestu centralnog napadača umjesto Jradija. No nije se dugo zadržao na terenu. Već u 56. minuti udara laktom Vinka Međimoreca i tako dobiva direktni crveni karton, prije nego se uopće stigao oznojiti. Puno razloga za brigu trenera Damira Burića.

Imao je Hajduk u ovom razdoblju neke prilike, a u 79. minuti dolazi do brojčanog izjednačenja snaga na terenu. Bruno Bogojević zarađuje dva eskpresna žuta kartona, u 77. i 79. minuti, te tako ostavlja i Slaven sa desetoricom igrača na terenu.

No par minuta kasnije novi šok za Hajduk. Ejupi pada u kaznenom prostoru, ruši ga Ismaili, a sudac Marko Matoc pokazuje na nastrožu kaznu. 84. je minuta i Ivan Krstanović rutinski zabija za povećanje vodstva Farmaceuta.

Sudac je označio čak sedam minuta nadoknade, a u šestoj je Edouk smanjio lijepim udarcem nakon kornera u sam gornji kut, no nedovoljno i Hajduk je upisao prvi ligaški poraz ove sezone.

Hajduk je tako ostao na drugom mjestu sa devet bodova, dok prvoplasirani Dinamo ima deset.