0

Fenerov Tekin fenomenalnom obranom spasio pobjedu protiv Zenita (VIDEO)

12.02.2019 20:53 | Germanijak

U slučaju da ste zaboravili - danas se igrala i jedna utakmica Europske lige.

Turski Fenerbahče nema se čime pohvaliti u tekućoj sezoni, izuzev možda plasmanom u drugi krug Europa lige, ali večeras su turski nogometaši pružili barem malo zadovoljstva svojim navijačima pobijedivši favorizirani ruski Zenit 1:0 u prvoj utakmici.

Uoči utakmice domaći nogometaši imali su još jedan podatak koji ih je mogao tješiti, a to je činjenica da dosad još nisu poraženi u Istanbulu od ruske momčadi, u dosdadašnja četiri dvaput su remizirali te imaju dvije pobjede.

Turci su u ovaj dio europske sezone ušli kao preporođeni, domaći navijači nisu se mogli nadiviti dominaciji koju su njihovi nogometaši priuštili moćnom Zenitu u uvodnih 45 minuta, ali iako su igrali dobro, nisu imali puno konkretnih pokušaja prema golu sve do 20. minute. Mauricio Isla dobio je sjajnu loptu u šesnaesterac, ali iz izgledne pozicije nije stigao pošteno pucati i obrana je klizećim startom izbila u korner.

No, pokazalo se, samo kako bi odgodila katastrofu jer je iz tog kornera Fener poveo. Islam Slimani imao je malo sreće jer je lopta prošla kroz šumu igrača, ali kad je stigla, bio je spreman i zakucao ju je u mrežu za ispast će kasnije konačan rezultat.

U idućih desetak minuta Elif Elmas imao je dvije dobre šanse, ali oba puta Andrej Lunev izašao je kao pobjednik.

Ipak, u smiraju prve dionice igre Rusi su imali spektakularnu šansu za izjednačenje. Mehmet Topal u šesneastercu je oborio suparničkog igrača, a sudac je pokazao na bijelu točku, no fantastična intervencija Haruna Tekina spriječila je Roberta Maka da izjednači.

U drugih 45 minuta Fener je imao još dvije dobre prilike za povećanje prednost, a Zenit dvije dobre šanse za izjednačenje, no mreže su mirovale. Fener ima povoljan rezultat pred uzvrat s obzirom na to da nije primio, ali nikako ne može spavati mirno jer ima minimalnu prednost.

Uzvrat u Sankt Peterburgu grat će se 21. veljače.