0

Golden State velikim preokretom stigao na prag finala

19.05.2019 08:03 | Germanijak/I.M.

Još malo i novo finale.

Jednosmjerna ulica u NBA finalu se nastavlja. Golden State stigao je do treće pobjede protiv Portlanda (110:99) i time gotovo pa zakoračio u veliko finale. Iako im treba još jedna pobjeda, malo tko vjeruje da postoji više od 1% šanse da Portland ovo okrene u svoju korist.

Prvo poluvrijeme nije nam naslućivalo kakav ćemo rasplet gledati. Konstantno vodstvo domaćina, često i dvocifreno, završeno je s +13 na poluvremenu.

No, u trećoj četvrtini potpuni obrat i tu su dionicu prvaci dobili s 29:13, da bi u posljednjoj dionici mirno dovršili posao za velikih 3:0 u seriji.

Briljirao je Draymond Green s triple-doubleom (20p, 13s, 12a), dok je Curry pospremio 36 poena u koš domaćih. Dvojac Lillard-McCollum kombinirano je šutirao mizernih 12/38 i tu leži ključ njihovog novog poraza.