0

Kralj ne posustaje, Rafael Nadal 12. put osvojio Roland Garros! (FOTO)

09.06.2019 18:43 | Germanijak/I.A.S.

Sa 3:1 u setovima bio je bolji od Dominica Thiema

Rafa Nadal osvojio je 12. Roland Garros u svojoj karijeri! Bolji je u finalu bio od Austrijanca Dominica Thiema rezultatom 6-3, 5-7, 6-1, 6-1.

Meč je počeo praktički savršenim tenisom te smo u početku meča mogli uživati u nadigravanju ova dva teniska majstora.

Nadal je izgubio svoj servis pri rezultatu 2-2 pa je Austrijanac poveo i imao priliku doći do prvog seta. Ipak, veliki Rafa imao je drugačije planove te je osvojio četiri gema u nizu što bi značilo da je dva puta oduzeo servis Austrijancu i u konačnici došao do vodstva od 1:0 u setovima.

Drugi set bio je također iznimno zanimljiv i napet za gledanje. Igrao se gem za gemom sve do rezultata 6-5 za Austrijanca kada sedmi igrač svijeta iskorištava malo slabiju igru Nadala te osvaja drug set rezultatom 7-5.

U tim trenucima svi su mislili kao Thiem ima šanse ugroziti Nadala na njegovom „domaćem terenu“ te prirediti senzaciju, ali Rafa je kralj zemlje, kralj francuskih terena, kralj Pariza ili jednostavno kralj Roland Garrosa.

Dva puta sa 6-1 isprašio je Thiema te još jednom pokazao i dokazao kako će još dugo vremena proći dok neto uspije ono što je uspjelo legendarnom Španjolcu.

Nadalu je ovo ukupno 18. Grand Slam titula te je on bez imalo dvojbe jedan od najvećih tenisača današnjice.

Austrijancu je ovo bilo drugo pojavljivanje u finalu Grand Slam turnira. Prvi put bilo je to prošle godine, također u Roland Garrosu, te je i taj meč izgubio od današnjeg pobjednika rezultatom 3:0.

Ovom pobjedom Nadal si je osigurao 2000 bodova, ali i veoma lijepi iznos 2,2 milijuna eura koliko osvaja pobjednik turnira.

Rafi Nadal odavno si je osigurao status besmrtnika u svijetu tenisa, a svi ovi uspjesi na Roland Garrosu pokazatelj su kako je kralj i dalje živ, te kako dok god bude igrao, kruna neće morati s njegove glave. Živio kralj!

(foto:Reuters)