0

Eibaru prvi bod protiv Barce

19.05.2019 18:07 | Germanijak/M.N.

Susret u sjeni iščekivanja finala kupa.

Odigrana je i posljednja utakmica Španjolskog prvenstva u kojoj su se sastali Eibar i Barcelona, a završilo je 2:2.

Domaćin je u 20. minuti došao u vodstvo preko Cucurelle. Nije se trebalo puno čekati na odgovor Barce, koja preko genijalca Messija u 31. minuti poravnava rezultat, da bi samo minutu poslije isti igrač preokrenuo rezultat prekrasnim lobom u svom stilu. I kada smo pomislili da će gosti odvesti utakmicu na svoj mlin, u 45. minuti De Blasis koristi grešku gostujuće obrane i prekrasnim udarcem s 30-tak metara matira istrčalog vratara Cillessena.

U drugom poluvremenu, gosti kao da su samo čekali kraj i nisu pokazivali previše interesa za savladati protivnika. Razumljiva odluka, s obzirom da utakmica nije imala nikakvu važnost, a finale kupa je za pet dana. Tako je domaćin po prvi put u došao do boda protiv moćnog protivnika i na najljepši način završio, za njih jako dobru sezonu.

Lionel Messi je završio sezonu s 36 pogodaka te tako odnio naslov najboljeg strijelca.