0

Dončić vrhunski, Philadelphia monstruozna, GSW bolji u završnici

11.02.2019 07:53 | Germanijak/D.V.

Portland zabio samo 9 poena u zadnjoj četvrtini.

Dallas Mavericks izveli su pravi podvig okrenuvši -14 u zadnjoj četvrtini protiv Portland Trail Blazersa te na kraju minimalno slavili 102:101. Luka Dončić ponovno je oduševio s 28 poena, 8 skokova i 6 asistencija, a Portland je u zadnjih 12 minuta postigao neslavnih 9 poena.

Philadelphia 76ers monstruoznom su predstavom skrenuli pažnju na zaista sjajan sastav kojeg su posložili, a napadačku moć su osjetili LeBron James i njegovi LA Lakers u porazu 143:120.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Joel Embiid s 37 poena, 14 skokova i 3 asistencije za 32 minute na parketu, dok je kod poraženih Kyle Kuzma za nešto manje vremena postigao 39 poena uz 3 skoka i asistenciju. Osim Embiida rupu u reketu Lakersa nakon što su se riješili Ivice Zupca, također je iskoristio i novi miljenik publike Boban Marjanović za 10 poena.

Dragan Bender upisao je 2 poena, 6 skokova i 3 asistencije za 15 minuta na parketu u još jednom porazu Sunsa 117:104 od Kingsa.

Poslasticu za kraj odigrali su Golden State Warriorsi protiv Miami Heata, a domaćini su slavili u neizvjesnoj završnici 120:118. Čovjek odluke bio je Kevin Durant, koji je zabio tricu za poravnanje u zadnjoj minuti, a odlučujuća slobodna bacanja stavio je DeMarcus Cousins uhvativši vrijedni skok u napadu. Durant je postigao 39 poena, a sjajnu utakmicu kod gostiju odigrao je Josh Richardson s 37 ubačenih poena.