0

Dinamov suparnik u EL bez standardnog stopera, upitan nastup kapetana

10.02.2019 09:52 | Germanijak/I.G.

Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane…

U posljednjoj prvenstvenoj utakmici protivnik zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi, Viktoria Plzen, ispustila je pobjedu protiv Mlade Boleslav. Poveli su aktualni prvaci Češke u 37. minuti preko novog pojačanja Jean-Davida Beauguela, 26-godišnjeg francuskog napadača, a asistirao je još jedan novopridošli igrač Joel Ngandu Kayamba iz DR Konga.

Kasnije su domaćini izjednačili preko Komličenka, ali puno bitnija stvar za aktualnog prvaka Hrvatske i njihov dvoboj sa Viktorijom u četvrtak u šesnaestini finala Europske lige, je ozljeda njihovog standardnog stopera  Lukaša Hejde. 28-godišnjak je u 7. minuti utakmice morao napustiti igru nakon što se sudario glavama s igračem Mlade Boleslav te je zaradio potres mozga.

„Hejda ostaje na liječenju, ima potres mozga“, kratko je prokomentirao trener Pavel Vrba.

Osim toga, za nastup bi mogao biti upitan i kapetan Roman Hubnik. 34-godišnji Hejdin partner u obrani također se sudario glavama sa suparničkim igračem, te je nakon kraće ošamućenosti ipak ostao u igri. Upravo je on kasnije skrivio spomenuti jedanaesterac. Uz to, već je ranije ove sezone bio zaradio potres mozga u porazu od Jabloneca (3-0) zbog čega je propustio sljedeću utakmicu.

Iako zbog lošeg povoda, čini se kako bi Dinamu mogao biti nešto lakši put do osmine finala, ali objektivno šanse su 'pola-pola' uoči prve utakmice.