0

Dinamo u Kranjčevićevoj razbio Lokomotivu

27.09.2019 19:47 | Germanijak

Kobne dvije minute u drugom poluvremenu za Lokose.

Odigrana je prva utakmica 10. kola Prve HNL u kojoj je Dinamo na stadionu u Krančevićevoj ulici svladao Lokomotivu rezultatom 0:4.

Dinamo je odlično otvorio utakmicu u Ulici pjesnika te su već u 10. minuti došli u vodstvo. Sjajnu loptu je dobio Petković u prostor te još ljepše petom ostavio povratnu za Kadziora, koji posprema loptu iza Grbića.

Nakon gola Dinamo je nastavio dominirati, redale su se prilike. Kadzior je u 19. minuti izveo sjajna slobodni udarac, ali Grbić fantastično brani, samo minutu poslije Ademi i Olmo kombiniraju, no Španjolac se malo zaigrao i upropastio priliku.

U 25. minuti Ademi i Stojanović odigravaju dupli pas na desnoj strani, a Slovenac sjajno pronalazi glavu Petkovića, no Grbić fenomenalno brani pokušaj s pet metara. U 31. minuti ponovno Petković ostavlja loptu, ovaj put Oršiću, no ne prima je dobro i prilika odlazi u nepovrat te se na odmor odlazi rezultatom 0:1.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je ušla nešto ozbiljnije, no Halilović u 58. minuti gubi loptu na centru, Ademi vidi Olma, koji se sjurio do šesnaesterca i preciznim udarcem matirao Grbića za 0:2

Samo minutu kasnije, ponovno domaćini gube loptu na sredini terena, ovaj put je Jakić krivac, Dinamo odigrava brzi protuudar, koji završava Oršić za 0:3.

Dinamo ni nakon tog gola ne staju, ponovno su opasni pred Grbićem, koji radi čuda, ali u 74. minuti je nemoćan. Olmo je sjajno otvorio Gavranovića, kojem je trebalo samo pet minuta na terenu da postigne gol za 0:4.

Isti igrač je u 81. minuti imao veliku priliku za novi pogodak, no nakon sjajnog prodora Stojanovića, Švicarac nije imao dovoljno koncentracije da iz dva pokušaja postigne gol.

Lokomotiva je najbolju priliku imala u 90. minuti kad je Droždek sam izašao ispred Livakovića, no vratar Dinamu mu sjajno brani i utakmica završava rezultatom 0:4.