0

Dinamo remizirao s Mađarima, odluka u uzvratu

06.08.2019 21:59 | Germanijak

Ferencvaroš može biti zadovoljniji rezultatom prve utakmice.

Na Maksimiru je neriješenim rezultatom 1:1 odigrana prva utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka između Dinama i Ferencvaroša.

Dinamo je sjajno otvorio utakmicu. Od samog početka Modri su stisnuli Mađare te krenuli po toliko željeno vodstvo. U 3. minuti prva prilika za dinamo, Oršić je prošao po strani i vratio povratnu loptu za Olma, koji topovskim udarcem testira vratara gostiju. Samo dvije minute kasnije i Petković probava svoj udarac, no lopta odlazi malo poviše gola. Međutim u sedmoj minuti Modri odigravaju fenomenalnu akciju i dolaze u vodstvo. Oršić je probio stranu, ušao u sredinu, gdje petom ostavlja loptu za Olma, koji ulazi u kazneni prostor te majstorijom prodaje tunel Siegeru i fantastičnim udarcem matira Dibusza za 1:0. Mađari prvi put u 16. minuti dolaze pred vrata Livakovića, no više od kornera nisu dobili. Nakon početne euforije, utakmica se malo primirila pa smo tek pred kraj poluvremena vidjeli nova uzbuđenja, no rezultat se nije mijenjao pa se na odmor otišlo rezultatom 1:0.

Na početku drugog poluvremena Modri su prepustili igru gostima, koji su najviše prijetili iz kornera. Baš iz jedne takve situacije Mađari su u 60. minuti došli do izjednačenja. Nakon povratne lopte sa strane, Nguen je uputio udarac s 11 metara, Livaković je sjajno obranio, no lopta se odbila do Sigera, koji je glavom prebacio Livakovića , a Perić izbacio loptu sa crte. Međutim, sudac je ipak pokazao na centar, jer je lopta prešla gol crtu. Samo pet minuta kasnije, Hajrović je propustio veliku priliku za vodstvo. Obrana gostiju je nakon jednog ubačaja katastrofalno reagirala te je ostavila kao na pladnju loptu za Dinamovog veznjaka, no Izet s osam metara pogađa vratnicu. Nakon toga Bjelica je izmjenama pokušao promijeniti tijek susreta, no rezultat se nije mijenjao te se na uzvrat ide rezultatom 1:1.

Uzvratna utakmica je na rasporedu u Budimpešti u utorak 13.08. u 20 sati.