0

Dinamo iz kontroverznog penala došao do tri boda (VIDEO)

09.02.2019 19:24 | Germanijak/D.V.

Sudac je malo razmislio pa pokazao na bijelu točku.

U 20. kolu Prve HNL-a Dinamo je minimalno slavio protiv Istre rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Bruno Petković iz kaznenog udarca u 86. minuti utakmice.

Nakon demoliranja Rudeša rezultatom 7:2, današnja utakmica protiv Istre izgledala je kao da je igraju neki drugi nogometaši, ali su se svejedno upisala nova tri boda, a dojam je da su Modri bili mislima u Plzenu.

Usporeni Dinamo krenuo je nešto opuštenije u utakmicu i to je bio signal gostima da pokušaju zaprijetiti, što je i pokušao Sane u 41. minuti, ali je Dominik Livaković bio na mjestu.

U 53. minuti Amer Gojak iz velike udaljenosti napucao je loptu daleko od gola, a jako dobar pokušaj Danija Olma desetak minuta kasnije obranio je vratar Josip Čondrić.

Trenutak odluke dogodio se pred sam kraj susreta. Udarac je napucao u blok igrača Istre, koji se rukama uz tijelo branio od lopte. Sudac Igor Pajač je razmišljao nekoliko sekundi, dok nije ipak pokazao na bijelu točku, vjerojatno na sugestiju pomoćnog suca, mada je on bio puno bliže samom događaju.

Kazneni udarac je sigurno izveo Bruno Petković za konačnih Dinamo – Istra 1:0.

Dinamo je ovom pobjedom povećao prednost na 14 bodova ispred drugoplasiranog Osijeka.