0

CSKA osvojio Euroligu

19.05.2019 22:56 | Germanijak/M.N.

Sjajan turnir ruske momčadi.

CSKA je osvojio Euroligu, u fantastičnoj utakmici finala doigravanja pobijedili su Efes rezultatom 91:83. Rusi su tako uzeli osmi naslov najbolje momčadi Europe.

Moskovljani su odlično otvorili utakmicu i u fantastičnom šuterskom raspoloženju dobili prvu četvrtinu 29:21. Drugu dionicu, također otvaraju sjajno te povećavaju prednost na 14 razlike. Međutim, Efes se vraća do kraja poluvremena preko fantastičnog Larkina te se na odmor odlazi sa zaostatkom Turaka od dva koša 44:42.

Treću dionicu odlično otvara Kruno Simon, no Cska fenomenalnim šutom ponovo bježi na dvocifrenu razliku. U zadnjih pola minute četvrtine neprimjetni Micić, reagira sjajno i nakon svoje dvojke krade loptu i Larkin vraća rezultat na pristojnih minus šest na ulazu u zadnju četvrtinu.

U zadnjoj četvrtini Rusi ne dozvoljavaju Efesu povratak te na kraju slave rezultatom 91:83.

Efesu nije pomogao fantastični Larkin s 29 poena, ni dobra partija Krune Simona, koji je zabio 15 koševa te tome pridodao 10 skokova. Jednostavno CSKA je odigrao odličan turnir, a u ovoj utakmici su pogodili 14 trojki iz 22 pokušaja što je 64%, samo im se može zapljeskati. Higgins i Clyburn su postigli po 20 koševa, a Nando De Colo 15.

Will Clyburn je proglašen najboljim igračem turnira.