0

Crna pantera odvela Arsenal u četvrtfinale, Eintracht izbacio Inter (VIDEO)

14.03.2019 22:46 | Germanijak

Pierre Emerick Aubameyang zabio je dva i namjestio jedan za preokret protiv Rennesa pa obukao masku Marvelovog superjunaka Crne pantere.

Od pet uzvratnih utakmica Europa lige koje su se igrale u večernjem terminu tri su zaključene u regularnom vremenu. Arsenal je nadoknadio deficit iz prve utakmice, a Villarreal je potvrdio da je u Europa ligi neusporedivo motiviraniji nego u La Ligi, a Eintracht je odmah na startu susreta šokirao Inter, što se pokazalo kao nenadoknadiv hendikep.

Arsenal je hvatao zaostatak od dva gola iz prve utakmice, a uzvrat su započeli gotovo savršeno. Već u 5. minuti Ramsey je pronašao Aubameyanga koji pogađa za 1:0. Gabonac je imao svoje prste u čak 14 golova u zadnjih 13 nastupa za Arsenal, deset ih je zabio i još četiri namjestio…

Pardon, pet. Samo deset minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0, a strijelac je bio Maitland-Niles na asistenciju Pierrea Emericka Aubameyanga. Pardon, imao je svoje prste u čak 16 golova u zadnjih 14 nastupa za Topnike jer je u 72. pogodio za 3:0 i povisio prednost svojih na ukupnih 4:3.

Inter i Eintracht u 90 minuta utakmice u Njemačkoj nisu uspjeli zabiti, ali u uzvratu mreže su mirovale jedva šest minuta, Luka Jović pobjegao je obrani domaćih i ulovio Samira Handanovića u ničjoj zemlji te ga efektno prebacio za 1:0. Srpski internacionalac postao je prvi igrač koji je zabio za njemačku momčad na Giuseppe Meazzi od Nicklasa Lorda Bendtnera koji je to učinio 2016. u dresu Wolfsburga.

Villarreal očajno stoji u domaćem prvenstvu, ali zato naplaćuje frustracije u Europa ligi, a nakon gostujuće pobjede 3:1 još jedanput su preslušali ruski Zenit. U 29. minuti Gerardo Moreno zabio je za 1:0 na asistenciju Carlosa Bacce, a u 47. minuti spomenuti dvojac zamijenio je uloge pri drugom golu. Branislav Ivanović u sudačkoj nadoknadi smanjio je na 2:1, ali to je bilo sve od Rusa.

Slavia Prag i Sevilla odigrale su ljepoticu i u uzvratu, a nakon 2:2 u Andaluziji, nisu ostali dužni ni ovaj put. Domaćin je ponovo sjajno otvorio, a već u 15. minuti Ngadeu-Ngadjui zabio je za 1:0, ali Wissam Ben Yedder, koji je za vikend zabio hat-trick, nastavio je trpati i u Europi te je u 44. minuti poravnao iz najstrože kazne.

No, unatoč tome Sevilla još nije imala osiguran plasman radi gola u gostima te je i u nastavku istrčala otvorenog garda i popila „direkt“ ravno u bradu samo dvije minute po početku drugog dijela. Sudac Kulbakov pokazao je na bijelu točku, a Soucek je hladno povisio na 2:1. Ipak, samo sedam minuta kasnije Mounir el Haddadi vratio je utakmicu na početak zabivši za 2:2 te se moralo u produžetke.

Još tri gola vidjeli smo u produžecima, a do prvog su došli gosti u 98. minuti preko Vasqueza. Ipak, Česi preko van Burena u 102., a potom i u posljednjoj 119. minuti utakmice preko Traorea preokreću rezultat i prolaze dalje izbacivši jednog od favorita natjecanja ove sezone.