0

Cibona upisala važnu pobjedu protiv FMP-a

04.01.2019 20:02 | Germanijak/E.F.

'Vukovi' uspješniji od FMP-a.

Košarkaši Cibone upisali su 6. pobjedu u ABA ligi. U Domu Dražena Petrovića 'Vukovi' su bili bolji od FMP-a rezultatom 90:71.

Početak utakmice nije sugerirao kako će Cibona doći do pobjede. FMP je puno bolje otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini imao i 11 poena prednosti. Tih 10 minuta završilo je rezultatom 28:23 za goste, a onda je u drugom dijelu Igor Marić inicirao preokret. Cibonin šuter 'stavio' je nekoliko trica, a na krilima njegovih poteza razigrala se i cijela momčad pa je Cibona na poluvremenu već imala 47:41.

Dobra igra 'Vukova' nastavila se i u drugom poluvremenu pa je na kraju pitanje bilo samo s koliko će razlike pobijediti Cibona. Na kraju se 'kazaljka' zaustavila na 19 poena razlike, a jedini udar za Cibonu je činjenica da se u posljednjoj četvrtini ozlijedio Marko Ljubičić, ponajbolji igrač 'Vukova'.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Filip Bundović s 22 poena i 5 skokova, Igor Marić je dodao 20 poena, 3 skoka i 3 asistencije, a dvoznamenkasti su bili i Marko Ljubičić (10p, 11a, 5s) te Dominic Gilbert (10p). Kod FMP-a bolji od ostalih Matic Rebec (15p, 6a, 3s) i Stefan Pot (15p, 5s, 4a).

Ovom pobjedom Cibona je zaključila buran dan u kojem je u klub došao Roko Rogić, prvoj momčadi priključen Roko Prkačin dok je Karlo Uljarević na izlaznim vratima.

U drugom susretu 14. kola ABA lige igranom od 18 sati Crvena zvezda je s velikih 30 poena razlike (99:69) pobijedila Krku. Marko Kešelj je ubacio 20 poena, a Boriša Simanić 17 poena u redovima Zvezde, a Jure Balažič (13p, 4s, 3a) je bio najefikasniji igrač Krke. Što se hrvatskih igrača u redovima slovenske momčadi tiče, Jure Lalić je ubacio 12 poena te imao 2 skoka, Paolo Marinelli je dodao 5 poena, 4 skoka, 2 asistencije i 2 ukradene lopte, a Dino Cinac 5 poena i 3 skoka.