0

Cedevita prokockala +20, pa u produžetku ipak došla do pobjede

05.01.2019 23:57 | Germanijak/E.F.

Kakva drama!

Košarkaši Cedevite upisali su sedmu uzastopnu pobjedu u ABA ligi. U 14. kolu u gostima su svladali Megu Bemax rezultatom 107:101, ali hrvatski prvak teško je stigao do te pobjede.

Odvojili su se Zagrepčani već u prvoj četvrtini na velikih 31:11 i činilo se da će ovo biti lak zadatak za Cedevitu. Do kraja poluvremena domaćini su uspjeli smanjiti tek na -15 te su momci Slavena Rimca opuštenije ušli u drugi dio utakmice.

To su gotovo platili porazom. Mega je treću dionicu uzela sa +12, a Cedevita je morala u posljednjim minutama spašavati vodstvo, ali to im nije pošlo za rukom. Nekoliko sekundi prije kraja Mega je došla do izjednačenja 90:90 te se otišlo u produžetke.

Posljednja minuta regularnog dijela utakmice bila je gotovo nevjerojatna. Pullen je 59 sekundi do kraja utakmice doveo Cedevitu na 87:82, a uzvraća Mokoka s pogotkom i dodatnim slobodnim bacanjem nakon prekršaja Cooka. Cobbs 31 sekundu do kraja pogađa za 89:85 da bi Mišković samo 6 sekundi nakon toga vratio Megu u utakmicu. Srpska momčad, očekivano, ide na prekršaj, a Pullen pogađa samo jedno bacanje da bi Murić 2 sekunde prije kraja faulirao Mokoku koji je oba puta precizan s linije slobodnih bacanja i postavlja 90:90. Pullenov pokušaj za pobjedu u regulanrom dijelu utakmice je bio neprecizan.

U produžetku je Cedevita ipak bolje reagirala, Stipanović i Pullen su bili koncentrirani, a Cobbs i Krušlin precizni kada je bilo najpotrebnije te je Cedevita učvrstila drugo mjesto u ABA ligi s omjerom 10-4. Crvena zvezda je prva s 14-0, Partizan i Mega imaju po 8-6, a Budućnost ima utakmicu manje i 8-5.

Pullen je utakmicu završio s 31 poenom, Krušlin je dodao 24 uz 4 skoka i 4 ukradene lopte, a dvoznamankasti su bili i Cobbs (17p, 5s, 5a) te Stipanović (13p, 9s, 5a). Kod Mege najbolji Atić s 20 poena, 11 skokova i 4 asistencije. Mišković je ubacio 19 poena, a Mokoka 18 uz 4 asistencije.

(Foto: Aba-liga.com/Meda Bemax/Ivica Veselinov)