0

Borussia nastavlja gaziti - Sancho maestralno zabio, Gotze briljirao asistencijama (VIDEO)

21.12.2018 22:37 | Germanijak/E.F.

Dortmundska momčad ima lijepu prednost uoči stanke.

Dortmundska Borussia na zimsku će stanku krenuti s najmanje 6 bodova viška u odnosu na Bayern. U derbiju 17. kola Bundeslige s 2:1 je momčad Luciena Favrea pobijedila imenjakinju iz Monchengladbacha.

Očekivali smo uzbudljivu utakmicu, dobili smo uzbudljivu utakmicu. Obje momčadi su u utakmicu ušle dosta angažirano, a vidjeli smo dosta trke i brzih akcija. Na prvi gol smo čekali do 42. minute kada su gosti izgubili jednu loptu, a 'sijevnuo' je kontranapad koji je majstorski realizirao Sancho. Dobio je mladi Englez odličnu loptu od Gotzea na desnoj strani, izgledalo je kao da se malo sapleo, ali je fantastičnim udarcem pogodio jedini nebranjeni prostor protivničkog gola, u suprotnu mrežicu.

Na izjednačenje nismo dugo čekali – u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Kramer je iskoristio jednu brzu akciju svoje momčadi, ali gol je trebao biti poništen jer je 27-godišnji igrač sredine terena u akciji igrao rukom.

Pobjednički gol postigao je Reus u 54. minuti. Opet je dortmundska momčad odigrala jednu brzu akciju, a nevjerojatno preciznom asistencijom Gotze je pronašao Reusa koji je samo podmetnuo loptu za 2:1.

Bilo je nakon toga još dobrih akcija s obje strane, ali rezultat je ostao 2:1. Dortmundska Borussia je tako sada na 42 boda, večerašnji protivnici su ostali na 33, koliko ima i Bayern koji ima utakmicu manje.