0

Barcelona na Suarezov i Messijev pogon slavila na Old Traffordu (VIDEO)

10.04.2019 22:51 | Germanijak/I.M.

Zaslužena pobjeda Katalonaca.

Nakon prvog četvrtfinalnog ogleda između Manchester uniteda i Barcelone, igrači Ernestea Valverdea nalaze se bliže prolasku u polufinale. Pobijedili su s minimalnih 1:0, ali pamtimo da je i PSG imao još bolji rezultat uoči dolaska na Camp Nou, ali nije im bilo dovoljno.

Prvi je zaprijetio Manchester. Rashford u 5. minuti tuče iz slobodnog udarca, ali pored gola. Vrlo brzo nakon toga, već u 12. minuti – Barca je povela.

Messi je nabacio za Suareza, ovaj glavom matirao De Geu, lopta je dirala Shawa te je njemu upisan autogol. No, tek nakon asistencije VAR-a jer je pomoćni sudac poništio gol zbog zaleđa. Istog nije bilo, Urugvajac je barem pola metra bio u dozvoljenoj zoni, te je Blaugrana zasluženo stigla do vodstva.

Drugu prijetnju Uniteda čekali smo do 21. minute, kada je Rashford ponovno pucao iz daljine, ali s istim ishodom kao i na početku dvoboja. Jedan od dvojbenih trenutaka na utakmici vidjeli smo u 28. minuti.  Smalling je grubo startao na Messija, razbio mu nos usput, ali sudac je ostao nijem i čak niti faul nije pokazao, a kamoli žuti karton, što je realno trebao.

> Smalling razbio nos Messiju, sudac ostao nijem (VIDEO)

U 36. minuti Coutinho je lijepo pucao iz voleja, lopta je išla nisko po sredini gola, De Gea sjajno reagira i spašava svoju momčad. To je ujedno bila i zadnja veća prilika u prvom dijelu, a Barcelona je na predah zasluženo otišla s vodstvom.

Sličnu utakmicu gledali smo i u nastavku. Barca više nije jurila po gol, no ipak je kvalitetom iznad Crvenih vragova te im nije dozvolila veće prigode. U 65. minuti sjajnu je priliku imao Suarez, malo iskosa s desetak metara, ali trese samo vanjski dio mreže. Velika uzbuđenja vidjeli smo u 82. minuti. Prvo je Messi pucao iz slobodnog udarca s 18 metara, ali De Gea spašava. U kontri je do najbolje šanse nastavka došao sastav Ole Gunnar solskjaera, ali Martial se nije najbolje snašao te je dobio samo korner.