0

Barcelona deklasirala Olympiakos u Pireju, Bayern pobijedio Fenerbahče

31.01.2019 23:07 | Germanijak

Odigrane su četiri utakmice u Euroligi.

Nevjerojatnu pobjedu upisala je Barcelona na gostovanju u Pireju. Katalonci su s nevjerojatnih 76:55 pobijedili Olympiakos. Sve je odlučeno u prvoj četvrtini koja je završila rezultatom 27:6 za Barcelonu. To je očigledno bio preveliki šok za Grke koji se nisu uspjeli vratiti u utakmicu pa je španjolski klub sigurno došao do pobjede.

Chris Singleton je s 18 poena i 5 skokova bio najefikasniji igrač Barcelone, a dvoznamenkasti su bili i Adam Hanga s 11 poena i 4 skoka te Ante Tomić koji je ubacio 10 poena (šut 5/8) uz 5 skokova i 2 ukradene lopte. Kod Olympiakosa najbolji Nikola Milutinov (13p, 83, 3a) i Janis Strelnieks (13p, 2a).

Najneizvjesnija utakmica igrala se u Munchenu gdje je Bayern nakon produžetka pobijedio Fenerbahče. Derrick Williams (19p, 5s, 2b) i Stefan Jović (19p, 4s, 3a9 su bili najbolji igrači Bayerna, a kod Fenera su bolji od ostalih bili Ali Muhammed (23p, 3s) i Luigi Datome (13p, 8s, 2a). Leon Radošević je za 17 minuta ubacio 4 poena i imao 4 asistencije te 1 skok.

U ostalim utakmica očekivanu domaću pobjedu ostvarila je Baskonia našeg Velimira Perasovića protiv Maccabija (Johannes Voigtmann 20p, 2s, 2a; Darrun Hilliard 19p, 4s, 2uk/Scottie Wilbekin (19p, 4a; Johnny O'Bryant 15p, 4s), dok je Himki u posljednjoj četvrtini slomio Maccabi (Jordan Mickey 20p, 9s, 2b; Malcolm Thomas 16p, 8s, 3b/Marius Grigonis 15p, 2s, 2a; Nate Wolters 10p, 3a, 2s, 2uk).