0

Ajax i Juventus s remijem u Torino (VIDEO)

10.04.2019 22:59 | Germanijak/V.R.

Kopljanici izdržali nalete Mandžukića i društva te s 1:1 putuju na uzvrat.

Na Johann Cruiyff Areni domaćin Ajax je dočekao Juventusa koji je jedan od favorita za naslov. Može li Ajax ponovit ogroman podhvat iz dvomeča s Realom, saznat ćemo zasigurno vjerojatno tek nakon uzvrata u Torinu.

Utakmica je počela udarcem Bernardeschija u drugoj minuti. Krilni igrač je pucao sa dvadesetak metara visoko, malo iznad gola. Slijedi razdoblje zatišja sve do 18. minute kad udarac Marokanca Ziyecha golman Juventusa Szczesny krajnjim naporom odbija ispod prečke u korner.

U 25. minuti najbolja prilika za Ajax. Donny van de Beek, nakon što mu je Tadić servirao odličnu loptu, lijevom nogom iz izgledne situacije puca silovito kraj desne stative Szczesnyja.

Juventus je opet zaprijetio u 37. minuti i opet preko Bernardeschija. Loptu koju mu je glavom spustio Ronaldo iz okreta je iz blizine poslao tik kraj gola. 41. minuta donosi žuti karton Tagliafica, a nedugo potom u 42. Schöne nije uspio ponoviti magiju protiv Reala te loptu iz slobodnog udarca ipak plasira 3-4 metra iznad gola.

Pred sam kraj poluvremena Juventus je poveo nakon sjajne akcije Ronalda i Cancela. Peterostruki najbolji igrač svijeta je loptu sa same sredine terena poslao na krilnu poziciju dvadesetpetogodišnjem Portugalcu, koji osvaja par desetaka metara i lijepo nalazi centaršutom Ronalda koji je u zoni peterca sam i rutinski loptu glavom šalje kraj Onane.

Kako je prvo poluvrijeme završilo, tako je drugo počelo – golom. Mladi Brazilac Neres odlično je ukrao loptu Cancelu te protutnjao lijevom stranom nakon čega je odmjerenim udarcem iskosa sa 15-ak metara matirao Poljaka na vratima Juventusa.

U 51. minuti razigrani Neres još jednom trese mrežu ali sudac Del Cerro poništava gol radi zaleđa. 55. minuta donosi žuti karton Ajaxovog čuda od djeteta Frenkiea De Jonga radi prekršaja s leđa. Nedugo potom, u 60. minuti zamijenjen je Mario Mandžukić, umjesto njega ulazi Douglas Costa. Prvo sljedeće uzbuđenje čekamo do 80. minute kada zamjena Ekkelkamp iz izgledne situacije puca ravno u Szczesnyja.

Zadnju priliku vidjeli smo u režiji Douglasa Coste koji pogađa stativu. Utakmica završava rezultatom 1-1 kojim mogu biti zadovoljne obe ekipe, a po prikazanom bi se reklo da je ovakav ishod i najrealniji.