0

Zadar razbio Cedevitu 38 razlike za prvu pobjedu u regionalnoj ligi (VIDEO)

24.11.2019 22:41 | Germanijak

Cedevita Olimpija zaleđena na -38.

U zadnjoj utakmici devetog kola ABA lige Zadar je u Višnjiku priredio prvoklasno iznenađenje i uništio Cedevita Olimpiju rezultatom 101:63.

Večer koja će se dugo pamtiti, a teško ikad objasniti, protekla je u apsolutnoj dominaciji domaćih košarkaša tijekom tri četvrtine utakmice. Gostima iz Ljubljane od rezultata 11:11 apsolutno ništa nije polazilo za rukom. Šut za tri poena je bio katastrofalan – promašili su čak prvih 16 šuteva iza linije 6.75, što se ne viđa često.

Borbenost i zalaganje na nultom postotku, smiješne izgubljene lopte i potpuna nespretnost, rekli bi u određenim trenucima i nemotoričnost, kao da nisu u pitanju vrhunski sportaši. Zadrani su prikazali čvrstinu i odlučnost u obrani, a Fundić, Ivanov i Gilbert bili su nerješive enigme za Ljubljančane.  Prvo poluvrijeme završava rezultatom 45:26.

S obzirom na snagu i poziciju na ljestvici Cedevita Olimpije, očekivao se juriš na rezultatski povratak u drugom poluvremenu, međutim od toga ne da nije bilo ništa, već su igrači Slavena Rimca još više potonuli. U jednom trenutku trener domaćina Danijel Jusup dao je priliku mlađim igračima, a oni su je iskoristili na odličan način.

Zadar je upisao čak 47 skokova, a najefikasniji je bio Dominic Gilbert s 22 koša, dok su kod gostiju Miller-McIntyre, Simonović i Boatright zabili po 11.