VELIKI PODVIG: Rudeš u premijernom prvoligaškom nastupu otkinuo bodove Osijeku!

Velika utakmica za Rudeš!

Prvo kolo nove sezone HT Prve HNL zatvorili su međusobnim susretom u Gradskom vrtu Osijek i novopečeni prvoligaš Rudeš. I to kakav susret!

Hajduk i s rotiranom momčadi rutinski slavio kod Lokomotive

POTENCIJALNI PROTIVNICI NAŠIH: Brondby poslao veliku prijetnju Hajduku, Dinamo neće imati problema s Oddsom

Rudeša je zadesio težak ždrijeb na startu njihove prve prvoligaške sezone. Osijek koji je nakon vrlo dobre prošle sezone najavio nove uspjehe tako što je u prvom susretu svladao švicarski Luzern s 2:0 nije momčad kod koje želite putovati na startu, ali Rudeš nije bio pretjerano impresioniran. Osijek je ušao u utakmicu bez četvorice igrača koji su sudjelovali u pobjedi nad Luzernom; Šorša, Barać, Mioč i Mudražija su bili van prvog sastava, ali unatoč tome pritisnuli su od prve minute goste. Već u 4. minuti vratar Rudeša Hendija iskazao se sjajnom paradom koja je ukrotila odličan dalekometni udarac Ejupija. Ejupi  je bio glavni akter i u 11. minuti kada je ponovno Hendija izašao kao pobjednik. Pokušao je i Boban u 43., ali njegov udarac glavom odlazi pokraj gola. Rudeš je zaprijetio preko Perića-Komšića u 6. minuti, a osim njega polupriliku su imali i u 22. preko Havojića kada je Malenica presjekao loptu koju je ovaj uputio s desnog krila.

No, u drugom dijelu Osijek je pokazao kako su mu noge otežale nakon tri službene utakmice u nešto više od dva tjedna. U 54. minuti Mesarić je imao priliku povući dobru kontru, ali su se Rudešani spetljali u realizaciji, a četiri minute kasnije Kamenar sjajno proigrava natrčalog Perić-Komšića koji s ruba peterca uspijeva doći do šuta, ali njegov udarac odlazi tik pored vratnice Osijeka.

I onda čudo nad čudima. Rudeš je u 61. minuti povukao brzu kontru u kojoj Perić-Komšić proigrava Kamenara na lijevoj strani; ovaj ulazi u sredinu, „lomi“ svog čuvara i s desetak metara plasira loptu ispod grede za 1:0 vodstvo debitanata u Prvoj HNL! Muk je tada zavladao u Gradskom vrtu…

Ali srećom po Zekićevu momčad tek je tri minute prošlo prije nego su poništili to senzacionalno vodstvo Rudeša. Bočkaj je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara ponovno pokazao svoje zavidno umijeće izvođenja slobodnih udaraca kada je njegov šut s malo pomoći živog zida završio na gredi, da bi se lopta zatim odbila na prsa natrčalog Ejupija koji je šalje u mrežu za 1:1. Još je dosta bilo vremena za potpuni preokret, pola sata gotovo.

Osijek je tada preuzeo inicijativu, ali sve je to nekako bilo teško, sporo. Većina lopti završavale bi s bokova u rukama Hendije ili bi ih zadnji red Rudeša čistio. Logično, momčad Inakija Alonsa pred sami kraj povukla se u čvrst blok i čuvala veliki bod do kojeg su na kraju i stigli. Rudeš je taj bod u potpunosti i zaslužio aktivnom igrom u kojoj je bilo grešaka, ali koja im je na kraju došla kao nagrada. Njihov put do opstanka dakako predug je i čeka ih još mnogo zahtjevnih utakmica, ali ovaj rezultat zasigurno će im biti velika motivacija za nastavak premijerne sezone u eliti.