0

Varaždin s igračem manje do povijesnog boda u Zaprešiću

10.08.2019 20:57 | Germanijak

Efikasna utakmica u derbiju začelja.

Odigrana je utakmica četvrtog kola Prve HNL lige između Intera i Varaždina, koja je završena rezultatom 2:2.

Domaćini su sjajno otvorili utakmicu, a u 14. minuti su iskoristili naivnost gostujućeg sastava te preko Boseca došli u prednost 1:0. Varaždin se u 21. minuti vratio u utakmicu pogotkom Težaka, koji je zabio u prvoligaškom debiju.

No, veselje gostiju nije dugo trajalo, jer domaćini u 28. minuti preko Serderova dolaze u vodstvo 2:1, no opet su Varaždinci kumovali pogotku domaćina i platili danak neiskustvu igranja u prvoj ligi. Težak je potpuno glupo izgubio loptu na sredini terena te omogućio Interu kontru za vodstvo.

Na početku drugog poluvremena, zbog dva brza žuta kartona Samboleca gosti ostaju s igračem manje, prvi je dobio u 46. minuti, a drugi u 51. minuti. No, kad smo pomislili da će Inter iskoristiti višak igrača, dogodilo se upravo suprotno i gosti u 54. minuti preko Glavice zabijaju za 2:2.

Do kraja utakmice smo vidjeli par pokušaja domaćih, no rezultat se nije mijenjao i Varaždin je došao do svog prvog boda u povijesti Prve HNL.