0

VAR je opet imao posla, ali nedovoljno da omete City na putu do pobjede

29.12.2019 21:02 | Germanijak/I.M.

Očekivana pobjeda Građana.

Premier liga je kompletirala 20. po redu kolo, a za kraj smo vidjeli očekivanu pobjedu Manchester Cityja protiv Sheffield Uniteda. No, trnovit je put bio do osiguranja iste.

Nakon prvih 45 minuta semafor je pokazivao početnih 0:0. A da nema VAR-a, vidjeli bismo jedan pogodak i to u mreži Claudija Brava koji je zamijenio kartoniranog Edersona. Naime, Sheffield je odigrao sjajnu akciju u kojoj je Lys Mousset lijepo poentirao nakon dubonske lopte sa centra terena. Ipak, zaleđe se ponovno mjerilo u milimetrima, stoga je veliko veselje gostiju bilo kratkog trajanja.

U nastavku dvoboja stvari su sjele na svoje mejsto. Već u 52. minuti obrana gostiju je potpisala kapitulaciju, prvu od dvije. No, ponovno je puno sreće i određenu pomoć suca imao sastav Pepa Guardiole. Naime, na 30-35 metara od gola, sudac je slučajno skrenuo jedno dodavanje gostujućih igrača, lopta se odbila točno na nogu Kevina De Bruynea, a on je istu lijepo podvalio u prostor za Sergija Aguera. Završnica argentinskog napadača bila je briljantna, no pitanje je kako bi se akcija rasplela da nije bilo spomenutog dodira suca Chrisa Cavanagha.

Sve dvojbe oko pobjednika riješene su u 82. minuti. Asistenciju je upisao Alžirac Riyad Mahrez, a krasno je s ruba kaznenog prostora pogodio De Bruyne. Sedmi je to bio njegov prvenstveni gol, a tome je dodao i 13 asistencija.

Ovom pobjedom Manchester City vratio je stanje kakvo je bilo uoči ovog kola. Imaju 41 osvojen bod, jedan manje od Leicestera, odnosno 14 od Liverpoola koji ima i utakmicu manje. Kako sada stvari stoje, čeka nas velika borba, ali samo za drugo mjesto. Sve više od toga je u rukama igrača Jurgena Kloppa, a oni izgledaju nezaustavljivo.