0

Uporni Olympiakos do boda protiv Spursa (VIDEO)

18.09.2019 20:44 | Germanijak

Grci su se vratili iz teškog rezultatskog ponora.

Olympiakos i Tottenham odigrali su bez pobjednika 2:2 u prvoj utakmici prvog grupe B Lige prvaka.

26. minuta donosi vodstvo Tottenhama. Prekršaj u kaznenom prostoru radi Yassine Meriah, a za suca Gianlucu Rocchija nema sumnje, te dodjeljuje najstrožu kaznu. Nju, po običaju, Harry Kane pretvara u pogodak autoritativno zakucavši loptu poluvisoko.

Samo je Ruudu Van Nistelrooyu i Robertu Soldadu trebalo manje utakmica, konkretno 19, da postignu prvih 15 golova u Ligi prvaka. Kaneu je ovo 20. utakmica u kojoj je dosegnuo tu brojku.

Već u 30. minuti dolazi do povećanja vodstva. Davies krade loptu na desnoj strani Olympiakosove polovice, poteže, i upošljava heroja prošlosezonskog polufinala Lucasa Mouru, a on odličnim udarcem s nekih 17 metara savladava golmana Josea.

Ovo je tek njegov drugi gol za Tottenham van šesnaesterca u svim natjecanjima.

Tako se domaćin u pet minuta našao u naizgled bezizlaznoj situaciji. No samo naizgled.

Već u 44. minuti, taman za nešto smireniji odlazak na pauzu, Olympiakos smanjuje. Nakon predivnog dvostrukog proigravanja sa Valbuenom, Portugalac Podenca izlazi sam pred Llorisa i biva neumoljiv za smanjenje na 2:1.

Potpuni povratak Grci su režirali u 54. minuti. Tada iz jedanaesterca izjednačuje Mathieu Valbuena, nakon što je Jan Verthongen napravio prekršaj u kaznenom prostoru upravo nad omalenim Francuzom.

Do kraja su Spursi bili bliži pobjedi. Odlične prilike zapucali su Dele Alli u 65. minuti i Erik Lamela u 87., no domaćini su izdržali i uzeli vrijedan bod protiv viceprvaka Europe.

U prvoj utakmici grupe A Club Brugge i Galatasaray odigrali su u Belgiji miroljubivih i dosadnih 0:0.