0

United šokirao City i ostavio ih na golemom zaostatku za Liverpoolom

07.12.2019 20:19 | Germanijak/I.M.

Fantastičan gradski derbi gledali smo na Etihadu.

Sjajnu utakmicu pružili su nam Manchester City i Manchester United u gradskom derbiju. Pobjedu je odnio gostujući United koji je slavio 2:1, a nakon odgledane utakmcie možemo reći kako je bolja momčad osvojila tri boda. City je ovim porazom ostao na 32 boda i za Liverpoolom kaska golemih 14 bodova. United se popeo na peto mjesto s 24 boda.

Prvo poluvrijeme bilo je najbolje što smo vidjeli od Manchester Uniteda ove sezone. Naznaku sjajne forme dali su nam u prošlom dvoboju protiv Tottenhama, kojeg su porazili 2:1 na Old Traffordu.

Već u drugoj minuti Daniel James primio je loptu i u situaciji jedan na jedan s golmanom pucao uz desnu stativu, ali Ederson je sjajno obranio. Opasno je prijetio i Lingard sedam minuta kasnije, čemu je prethodio udarac De Bruynea. Novu sjajnu šansu ima Martial u 18. minuti, ali opet je Ederson na visini zadatka. U 23. minuti, gosti dolaze do zasluženog vodstva. VAR je asistirao sucu Anthonyju Tayloru te mu sugerirao da dosudi kazneni udarac za United. Rashford je siguran realizator, poslao je Edersona u jednu, a loptu u drugu stranu.

Dvijem inute nakon gola, Rashford je fantastično pucao s ruba kaznenog prostora, ali prečka je spriječila krasan pogodak. No, pomoći Cityju nije bilo u 29. Minuti kada je James poslao loptuu  16-erac, a Martial fino zabio u donji desni kut.

Najveću priliku City je u prvom poluvremenu propustio u 38. minuti kada je Gabriel Jesus ostao sam nakon centaršuta De Bruynea, ali je jako loše pucao i lopta je otišla pored gola. Time je rezultat ostao nepromijenjen te se na predah otišlo s velikom prednosti gostiju.

U nastavku, logično, gledali smo nešto drugačiju utakmicu. United se zatvorio I čuvao vodstvo, dok je City grozničavo pokušavao nadoknaditi zaostatak. U 64. minuti Rodri je primio precizan pas i pucao iz obećavajuće pozicije. Međutim, David de Gea je to pratio i dobro mu obranio šut koji je išao u desne rašlje. Igrači Ole Gunnar Solskjaera bili su fokusirani na kontre, a iz jedne takve Lingard je lijepo pucao, no Ederson je danas bio odličan, unatoč primljenim golovima.

Branitelji naslova smanjili su u 85. minuti. Petnaesti po redu korner bio je sretan za City. Mahrez je ubacio, Otamendi pobjegao Wan Bissaki i lijepo zakucao za smanjenje. Minutu potom, Sterling je nezgodno pucao prizemno u suprotan kut, ali obrana De Gee je na najvišoj razini.

Everton – Chelsea 3:1
Bournemouth – Liverpool 0:3
Tottenham – Burnley 5:0
Watford – Crystal Palace 0:0