0

U sjeni odgođenog derbija Los Angelesa: Phoenix razbio Dallas (VIDEO)

29.01.2020 07:35 | Germanijak/I.M.

Umjesto devet noćas se igralo samo u osam dvorana.

NBA liga još uvijek je pod snažnim dojmom gubitka Kobeja Bryanta što se prvi puta osjetilo i u odgodi neke od utakmica. Gradski derbi Lakersa i Clippersa razumljivo je odgođen, stoga smo noćas na repertoaru imali osam utakmica.

Najviše vrijedi izdvojiti težak domaći poraz Dallasa od Phoenixa, za koje se Dario Šarić vratio na klupu. Ipak, Šibenčanin je dobio 22 minute te ih iskoristio za vrlo dobar učinak (8p, 4sk, 2as, 1blk) u visokoj pobjedi Sunsa od 133:104. Ključna je bila treća dionica koju su dobili s čak 48:22, tako da je posljednjih 12 minuta bila tek puka formalnost.

Briljirao je zvjezdani dvojac Sunsa - Booker je ubacio 32 uz devet dodavanja, dok je Ayton zabio 31 poen uz izvanrednih 13/15 iz igre. Dallas je ostao uskraćen standardnog učinka svojeg velikog dueta - Dončić je zabio 21 poen, ali imao samo dvije asistencije i šest skokova. Sjajna statistika za jednog 20-godišnjaka, ali daleko ispod njegovih standardnih brojki. Jako slab je bio Porzingis sa devet poena i 3 skoka uz 2/8 šut iz igre.

Od ostalih rezultata izdvajamo pobjedu Milwaukeeja protiv Washingtona od 151:131 uz career-high Khrisa Middletona koji je u odsutstvu Giannisa zabio 51 poen, dok je Bledsoe dodao 34 uz 10 dodavanja. Dragan Bender nije nastupio za Buckse.