0

Tjedan Dinamovih reprezentativaca: Napadač prekinuo višemjesečni post

08.09.2019 19:58 | Germanijak/I.G.

Napokon stigao do gola.

Iako su prošlog vikenda poraženi na Poljudu od Hajduka, nogometaši zagrebačkog Dinama igraju fantastično u tjednu reprezentativne stanke. Tako je Dani Olmo sam režirao pobjedu mlade reprezentacije Španjolske nad Kazahstanom, Amer Gojak je u dvije utakmice postigao čak tri gola i upisao dvije asistencije, dok je najviše pod svjetla reflektora hrvatske javnosti stigao Bruno Petković sjajnim golom i cjelokupnom predstavom u pobjedi nad Slovačkom.

ODIGRAJ Azerbajdžan – Hrvatska

Međutim, nije samo Petković zabio gol ovog tjedna za svoju reprezentaciju. I drugi napadač Dinama, Mario Gavranović bio je strijelac za Švicarsku u uvjerljivoj pobjedi 4-0 nad Gibraltarom. 29-godišnji golgeter u igru je ušao u 55. minuti, a poentirao je tri minute prije kraja regularnog dijela utakmice.

Time je prekinuo post dug tri i pol mjeseca bez gola u službenoj utakmici, a zadnji put je bio strijelac krajem svibnja kada je zabio dva gola Hajduku na Maksimiru. Ovo mu je bio prvi ovosezonski gol.

Osim Gavranovića, u strijelce su se upisali Zakaria (37'), Mehmedi (43') i Rodriguez (45+4'), a u ostalim utakmicama Danska je odigrala bez golova u Gruziji, a Rumunji su s mizernih 1-0 pobijedili Maltu. Jedini gol zabio je, dobro nam poznati George Pucsas nakon asistencije Iannisa Hagija – dvojac koji je terorizirao mladu reprezentaciju Hrvatske na minulom Euru U21 u Italiji i San Marinu.

(Foto: Reuters/arhiva)