0

Strašne škarice Jahanbakhsha uzele pobjedu Chelseaju

01.01.2020 16:02 | Germanijak/I.M.

Današnji bogat program u Premier ligi otvoren je dvjema utakmicama. I odmah smo svjedočili malom iznenađenju jer Chelsea nije uspio doći do pobjede kod Brightona. Završilo je 1:1, a sve zahvaljujući spektakularnom potezu Alireze Jahanbakhsha.

Na ovo su gostovanje Bluesi stigli poslije pobjede u velikom gradskom derbiju kod Arsenala preokretom u zadnjih deset minuta. Bila je to vrlo slatka i motivirajuća pobjeda za trupe Franka Lamparda kojom su potvrdili da su uz Liverpool najmanje poželjan gost lige. Do ove su utakmice na deset gostovanja upisali čak sedam pobjeda, ali danas je stigao neočekivani posrtaj.

Poveli su momci iz Londona vrlo rano, već u 10. minuti. Cesar Azpilicueta se najbolje snašao u gužvi nakon izvedenog kornera te je iz srca peterca pospremio jedan otpadak u mrežu.

No, kao što smo već rekli, to nije bilo dovoljno za slavlje. Brighton je tijekom cijele utakmice bio ravnopravan protivnik na terenu, a nagrada im je stigla u 84. minuti. Također se gol dogodio nakon kornera, kada je Dunk glavom spustio loptu, a krilni napadač iz Irana je fantastičnim škaricama ostavio Kepu bez ikakvih izgleda.

Ovim remijem Chelsea je dao šansu MAnchester Unitedu i Tottenhamu da se eventualnim pobjedama u popodnevnim i večernjim dvobojima približe Bluesima, za koje je Mateo Kovačić ušao u igru u 73. minuti te se devet minuta kasnije upisao u knjižicu suca zaradivši javnu opomenu.

U drugoj utakmici ranijeg termina, Aston Villa je stigla do vrlo važne gostujuće pobjede kod Burnleya od 2:1. Golove su za pobjednika zabili Wesley te Grealish, a za domaćine je počasni gol djelo Wooda.