Kraj! Hajduk - Dinamo 1:0

31.08.2019 20:04 | Germanijak

Prvi ovogodišnji hrvatski derbi nas čeka na Poljudu.

HAJDUK – DINAMO (1:0)

90'+6 Kraj utakmice. Čestitke Hajduku na pobjedi.

90'+3 Izlazi Jairo, ulazi Vušković. Burić je mudro sačuvao zamjene za ovu fazu utakmice.

90'+2 Izlazi Caktaš, ulazi Delić.

90'+1 Kakva prilika za Dinamo!! duga lopta, preskočila sve Hajdukove braniče, no Gavranović puva iz prve iz okreta, ali ravno u Ljubića. Jako loš udarac švicarskog reprezentativca.

90' Četiri minute nadoknade.

88' Sjajan prodor Jakoliša, bio je sam pred Livalvoićem, no nije imao snage za bolji udarac i Dinamov golman brani!!

87' Udarac Hajrovića iz velike daljine, neloše, ali... kad se zabije odavde, to završava na špicama emisija.

86' Torcida počela sa dobro poznatim folklorom, baklje su uletjele na teren. To je naš derbi i mi ga volimo takvog kakav je.

84' Žuti karton za Gavranovića. Luda utakmica. Dpošla je i informacija da je ipak Dilaver dobio direktna crveni radi preoštrog starta. Nije bilo nikakvog prigovora.

81' Prilika za Dinamo!! Lopta je u kaznenom prostoru došla do Hajrovića, on ne uspjeva dobro zahvatiti loptu ali se odbija do Theophilea, no ni on ne uspjeva pucati. Pitanje hoće li Dinamo imati još ovakvu priliku.

80' CRVENI KARTON!! Ovaj put za junaka Jradija. Drugi žuti je zaradio jer je nagazio Theophilea nakon što nije stigao jednu loptu. Sad su snage na terenu izjednačene!

77' CRVENI KARTON! Nogometaši Dinama ostali su s igračem manje jer je Emir Dilaver prvo zbog preoštrog starta zaradio žuti karton, da bi potom - vjerojatno zbog prigovora - dobio i drugi žuti. Hajduk ima igrača više. U nastavku je zbog žustrog prigovora u kratkom roku dva žuta kartona dobio i Arijan Ademi koji je napustio igru ranije već zbog ozljede.

71' Mijenja i Burić, izlazi Ivan Dolček, ulazi Marin Jakoliš.

69' Caktaš puca iskosa, Livaković brani. Dinamo nema što čekati, Bjelica mora krenuti po izjednačenje.

63' Izašao je Ivanušec, ulazi Gavranović. Naravno da nije Dinamo taj koji je inače bez svog najboljeg igrača Danija Olma, ali danas su plavi poprilično bezopasni za golmana Ljubića.

58' Pao je u šesnaestercu Jradi, Stojanović ga zakačio po nozi, Batinić ostao nijem. Bit će puno razgovora o ovome!!

56' 1:0 ZA HAJDUK!! Izveo je loptu Juranović, pucao glavom Nejašmić, Livaković nesigurno odbio relativno uhvatljivu loptu, na nju je naletio Jradi i iz neposredne blizine zakucao u gol!!

55' Žuti karton leovcu radi laktarenja u pokušaju da zaustavi Jaira.

52' Ademi neće moći nastaviti. Ovo nisu lijepe vijesti za navijače Dinama. Ući će Hajrović.

48' Opasan ubačaj Hajduka s lijeve strane, no Dinamovci su uspjeli raščistiti. No Ademi se nakon ove situacije drži za nogu i u bolnom grču.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+1 Kraj prvog poluvremena.

45' Jedna minuta sudačke nadoknade.

41' Utakmica polako poprima obrise našeg najvećeg derbija, dakle dosadan nogomet bez previše konkretnih poteza, udaraca, ne daj Bože golova.

36' Opet Oršić, puca sa jedno 23 metra, ali lopta odlazi pokraj gola. Definitivno najaktivniji igrač danas.

28' Udarac opet Oršića nakon dobrog centaršuta Stojanovića koji je prebacio Petkovića. Lopta je stigla do novopečenog hrvatskog reprezentativca, no udarac iskosa Ljubić brani.

25' Opet gužva pred Dinamovim golom nakon kornera, svi pokušaji su ipak izblokirani.

23' Jako lijep udarac Oršića!! Potegao je, nakon što se namještao, sa ruba šesnaesterca iskosa, ali je otišlo malo kraj gola, odnosno poviše istog.

21' Dojam je da je Hajduk malo uspostavio ravnotežu, malo lakše dišu njegovi veznjaci i lakše dolaze u poziciju da nešto naprave prema naprijed.

14' Prilika za Dinamo!! Lijepo je s ruba gol-aut linije ubacio s lijeve strane Oršić, na loptu naletio Gojak, a njegov udarac glavom odlazi tik pored vrata Ljubića.

11' Gužva pred Livakovićem. Prvo je Hajduk iznudio korner, iz kojeg dolazi do komešanja i malo nesigurne reakcije Dinamovog vratara, no na kraju bez opasnosti po njegov gol.

9' Sad se već ne može pričati o blagoj inicijativi, već o tome da je Dinamo zagospodario terenom od samog početka. No Hajduk je uobičajeno agresivan i borben na domaćem terenu u derbijima.

6' Vratnica za Dinamo!! Marin Leovac iz slobodnjaka sa 18 metara iskosa, lijepo puca lijevi bočni Dinama, no lopta je okrznula okvir gola i otišla u gol-aut.

5' Dinamo od starta ima blagu terensku inicijativu, što ne čudi. Ono što nas mali čudi da udarac iz kuta izvodi Marin Leovac.

1' Utakmica je počela.

ODIGRAJ LIVE HAJDUK - DINAMO

Ranije danas:

Prvi ovogodišnji vječni hrvatski derbi između Hajduka i Dinama igra se danas na Poljudu sa startom od 18:30.

Euforija vlada cijeli dan u Splitu i Dalmaciji, a najavljeno je da bi poljudska ljepotica trebala biti puna do zadnjeg mjesta. Hajduk dočekuje derbi u raspoloženju koje bi opisali kao ne izvrsno, ali ne ni užasno. Nakon debakla od malteške Gzire Bili su krenuli odlično u prvenstvu, no sa jednom mrljom – porazom od Slavena u Koprivnici, što je tradicionalno gostovanje gdje se Hajduk neočekivano oklizne. No nema sumnje da je stav kad dolazi Dinamo uvijek isti. Samo pobjeda je ta koja će u potpunosti zadovoljiti navijače splitskog kluba.

S druge strane, Dinamo dolazi sa statusom novog-starog sudionika Lige prvaka, i osokoljen dobrim rezultatskim nizom i odličnom formom, s pravom se nada dobrom rezultatu. Nenad Bjelica će primijeniti standardni modus operandi kad je u pitanju HNL, a to je započinjanje utakmice sa igračima koji su u najjačim utakmicama, onim europskim, lagano u drugom planu. Ili barem nekoliko njih. Tako bi od početka moglli istrčati Iyayi Antiemwen i Mario Gavranović, na mjestima vjerojatno dva najistaknutija Dinamova pojedinca, Danija Olma i Brune Petkovića.