0

El Pistolero dvama pogocima doveo Barcelonu do vrijedna tri boda protiv Intera (VIDEO)

02.10.2019 22:43 | Germanijak/I.A.S.

Utakmica je počela u 21:00, a tekstulni prijenos uživo možete pratiti na Germanijaku.

BARCELONA – INTER 2:1

Tijek Utakmice:

90' KRAJ UTAKMICE!

84' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Luis Suarez dovodi Barcu u vodstvo. Većinu posla obavio je Messi koji je prvo nanizao dvojicu igrača, nakon toga izvrsno uposlio Suareza koji izvrsno prima, a zatim i završava stopostotnu priliku pored nemoćnog Handanovića.

75' Barcelona je dominantna u nastavku utakmice, ali na semaforu i dalje piše 1:1

68' Dobar pokušaj Dembelea, ali Slovenac na golu Intera nije morao intervenirati.

60' Velika prilika za Griezmanna, ali njegov udarac nije precizan.

57' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Naklonimo se majstoru, Luis Suarez zabio je prekrasan pogodak sa vrha 16-erca iz poluvoleja kakvog se Maradona, Pele, Cristiano Ronaldo, Leo Messi i ostala kompanija ne bi nimalo posramili. Strašan pogodak, svaka čast!

46' POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

45' KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43' Dobra prilika za Barcu. Pucao je Arthur, ali njegov udarac odlazi malo preko gola.

36' KAKVA PRILIKA ZA INTER! Odličan ubačaj s desne strane, Martinez je najviši u skoku, ali fantastičnom intervencijom Ter Stegen brani svoja vrata. Prava majstorija Nijemca na vratima Barcelone.

32' Opasno je tukao Barella, ali Semedo u posljednji trenutak blokira njegov udarac koji bi gotovo sigurno završio iza leđa njemačkog vratara.

26' Candreva je zabio za povećanje vodstva Intera, ali drugi pomoćni je podigao zastavicu pa od svega neće biti ništa

24' Handanović brani dobar pokušaj Messija.

19' Busquets puca sa 17 metara, ali njegov udarac odlazi iznad grede.

15' Griezmann je pokušao glavom sa 11 metara, ali lopta odlazi preko gola.

11' Barcelona ima veći posjed, ali još uvijek nisu uspjeli stvoriti neku veću priliku na utakmici.

8' Barca pritišće, ali vidi se rukopis Contea.

3' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Neki još nisu ni došli na utakmicu, a Barcelona već gubi! Martinez je izvrsno reagirao, prihvatio jedan "odbijanac", i u padu matirao Ter Stegena iako mu je u bloku bio Langlet. Izvrstan početak Conteovog sastava!

1' Počela je utakmica na Camp Nou.

STIGLI SASTAVI:

Uoči utakmice:

Danas je na rasporedu novih osam utakmica Lige prvaka. Jučer smo mogli uživati u par izvanrednih utakmica kao što su ona između Tottenhama i Bayern Munchena koja je završila pravim potopom momčadi iz Londona (2:7), kao i veoma dobroj predstavi izabranika Nenada Bjelice koji su u konačnici poraženi sa iznimno prihvatljivih 2:0 na teškom gostovanju kod Manchester Cityja.

Danas je uvjerljivo najzanimljivija utakmica na rasporedu ona između Barcelone i milanskog Intera. Nerazzurri su u svojoj dugogodišnjoj povijesti tri puta osvajali najelitnije nogometno natjecanje na svijetu, a to se posljednji put dogodilo u sezoni 09./10. kada su pod vodstvom osebujnog Josea Mourinha osvojili trostruku krunu (prvenstvo, kup i Liga prvaka).

Barcelona je klub o kojem i ptice na grani već sve znaju. Bez ikakvog pretjerivanja riječ je o jednom od najvećih klubova u povijesti nogometa, a to koliko su uspješni i veliki ne može se mjeriti isključivo kroz trofeje iako je njih, nemojte nas krivo shvatiti, bilo itekako puno.

U svojoj 119 godina dugačkoj povijesti Barca se okrunila s pet naslova Lige prvaka od kojih je posljednja bila u sezoni 14./15. Kada su u finalu sa 3:1 pobijedili Staru damu. Strijelci pogodaka u tom susretu bili su Rakitić, Suarez i Neymar, dok je kod torineza precizan bio Morata.

U ovu utakmicu obje momčadi ulaze u dobroj formi iako je Inter ove sezone u domaćem prvenstvu još uvijek bez ijednog kiksa. U šest utakmica upisali su jednako toliko pobjeda, a rukopis novog trenera Antonia Contea vidljiv je i kada pogledamo rubriku primljeni golovi budući da je njih dosada bilo samo dva. Najbolju utakmicu ove sezone odigrali su prije dvadesetak dana protiv svojeg najvećeg rivala Milana kada su u derbiju slavili rezultatom 2:0, a strijelci na tom susretu bili su Marcelo Brozović i Romelu Lukaku.

S druge strane, Barca je ove sezone u La Ligi upisala dva poraza, protiv Athletic Bilbaa i Granade, ali su jednako tako sa visokih 5:2 pobijedili prvo Betis, a onda i Valenciju.

U današnjem susretu strateg domaćeg sastava neće moći računati na usluge Albe, Fatija i Umtitija, dok će gostima nedostajati Lukaku.

Za kraj izdvajamo još kako će večerašnji susret suditi Slovenac Damir Skomina te kako su se ove dvije momčadi posljednji put sastale 6. studenog prošle godine u 4. Kolu skupine B Lige prvaka, a utakmica je završila podjelom bodova (1:1).

Kako se UEFA pripremila za večerašnju utakmicu pogledajte OVDJE.

(foto:reuters)