0

(KRAJ) Šahtar-Dinamo 2:2

22.10.2019 20:15 | Germanijak/I.A.S.

Utakmica počinje u 18:55, a tekstualni prijenos uživo možete pratiti na Germanijaku.

ŠAHTAR - DINAMO 2:2

Tijek utakmice:

90' KRAJ UTAKMICE

89' Nevjerojatna prilika za Dinamo! Bio je to kontranapad Dinama, Olmo je dugo vukao loptu, ušao u 16-erac te se odlučio za udarac, ali njega ponovno blokira vratnica koja je danas definitivno saveznik Šahtara. Velika šteta...

85' Domaći sastav je zagospodario terenom, ali i dalje nema nikakvih konkretnih prilika u završnici utakmice.

77'Šahtar je imao dobru priliku za potpuni preokret, ali ovoga puta napadač Šahtara jako loše reagira.

75' GOOOOOOOOOOOOL Izvrnu dubinsku loptu prihvatio je Dodo, zaobišao Livakovića nakon čega lagano zabija za poravnanje.

65' Velika prilika za Šahtar. Marlos je primio jednu prizemnu loptu s lijeve strane, ali njegov udarac odlazi tik uz vratnicu. Puno sreće za Modre u ovoj situaciji.

60' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Oršić šalje loptu u jednu, a Pyatova u drugu stranu!

57' PENAL ZA DINAMO!!!!

55'Lijepa kombinacija dinamovaca, Olmo je pucao ali lopta od bloka ide u korner.

50' KAKVA PRILIKA ZA DINAMO! Oršić je u stilu "Malog zelenog" uzeo loptu na svojoj polovici, nanizao nekoliko igrača, pretrčao pola terena i onda izvrsno pucao ljevicom ali je lopta pogodila vratnicu. U nastavku akcije lopta je došla do Olma, Španjolac je izvanredno gađao sa 20-ak metara ali Pyatov vanserijskom paradom vadi loptu iz same "devedestke". Nevjerojatna prilika za Modre!

47' Potegao je Leovac iskosa, ali lopta odlazi preko gola. Nije to bio loš pokušaj lijevog beka Dinama ikao je Pyatov bio na toj lopti.

46'POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

45'KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40' Olmo je bio u izvrsno poziciji ali je bio pomalo sebičan i nije dodao loptu na desnu stanu gdje je potpuno sam bio Mislav Oršić, a nakon toga je izgubio loptu budući da se obrana Šahtara uspjela vratiti i sopriječiti njegov pokušaj.

35'Malo se smanjio ritam utakmice, a dosada smo vidjeli veliki broj sitnih faulova koji su, barem zasada, "rascjepkali"igru pa nakon pogotka Olma nismo vidjeli neku veću priliku na utakmici.

25'GOOOOOOOOOOOOOOOL Moro je izcvrno ukrao zaustavio jedan kontranapad Šahtara, lopta dolazi do Oršića koji je na lijevoj strani, njegov opasan udarac ide na prvu vratnicu gdje je najbrži Olmo koji izvrsno poentira za poravnanje - 1:1

POGODAK DINAMA ZA IZJEDNAČENJE POGLEDAJTE OVDJE

22' Velika prilika za Dinamo! Gavranović je primio loptu na pet metara od gola Šahtara, pokušao odmah iz okreta, ali u blok mu ulaze braniči domaćeg sastava koji izvrsnom intervencijom spriječavaju gotovo pa sigurni zgoditak.

16' GOOOOOOOOOOOOL Šahtar je dugo plao mrežu oko dinamovog 16-erca, Konopljanka je dobro vidio prazan prostor u kojeg pravovremeno utrčava, lijepom loptom upošljava ga Marlos nakon čega dugogodišnji reprezentativac Ukrajine lijepim prizemnim udarcem dovodi domaći sastav u vodstvo - 1:0

13'Opasno je zaprijetio Šahtar. Konopljanka je dugo držao loptu nakon čega lijepo upošljava Ismailyja ali njegova povratna lopta ne prolazi napadača Šahtara nego samo Perića koji ju bez ikakvog "filozofiranja" šalje u korner za domaćina.

9' Konopljanka je sa 14-metara uputio prvi udarac na današnjoj utakmici, ali njegov pokušaj odlazi visoko preko gola.

5' Iako još uvijek nije bilo prilika na utakmici, Dinamo je nešto bolje otvorio susret te se zasada sve zanimljivo događa na polovici Šahtara.

1'Počela je utakmica.

17:45 STIGLI SASTAVI:

17:35 UEFA-inu najavu za ovu utakmicu pogledajte OVDJE

17:30 Mnogo Hrvata svojevremeno je za svoj kruh zarađivalo u Ukrajini, a za vas smo pripremili najboljih 11:

17:20 U nastavku teksta pogledajte trenutno stanje u svim skupinama Lige pravaka:

17:15 Detaljniju najavu utakmice pogledajte u nastavku teksta:

17:00 Mlade momčadi Dinama i Šahtara odigrale su utakmicu bez pobjednika, a izvještaj s te utakmice pročitajte u nastavku teksta:

16:45 Prisjetili smo se kakve je sve Brazilce Šahtar imao svojevremeno na raspolaganju, a jedna od tih zvijezda bio je Eduardo Da Silva. Pročitajte priču o ukrajinskom “joga bonitu”:

16:30 Domaćin je spreman za utakmicu:

16:15 Tradicija uoči današnje utakmice nije na strani Dinama:

16:00 Uoči utakmice Shaktara i Dinama, jučer navečer organizirana je službena večera na kojoj je ulogu domaćina preuzeo proslavljeni hrvatski reprezentativac Darijo Srna koji trenutno obnaša ulogu ambasadora Shaktara.

15:55 Dinamo je jučer isprobao i travnjak u Harkivu, a na službenoj facebook stranici podijelili su i malu fotogaleriju s posljednjeg treninga:

15:45 Po dolasku u Ukrajinu trener Modrih Nenad Bjelica u pratnji svojeg stopera Emira Dilavera prisustvovao je službenoj konferenciji za medije:

15:30 Prije današnjen utakmice prisjetili smo se i dinamovih rekordnih prodaja:

15:15 Dinamo je jučer u jutranjim satima krenuo put Ukrajine, a što su imali za reći uoči polaska pogledajte u nastavku teksta:

15:00 Danas je na rasporedu utakmice trećeg kola Lige prvaka u kojoj će snage odmjeriti Šahtar iz Donjecka i aktualni prvak Hrvatske Dinamo iz Zagreba. Obje momčadi nalaze se u dobrim formama iako je Šahtar u nešto boljoj budući da u su izvrsnom nizu od pet pobjeda zaredom. Uoči Lige prvaka Šahtar je ovog vikenda na “domaćem” terenu u Harkivu dočekao Kolos Kovalivka, a utakmica je završila rezultatom 6:0. S druge strane, Dinamo u posljednjih pet utakmica ima četiri pobjede i jedan poraz (onaj očekivani od Građana na Etihadu) te se s punim pravom danas nadaju pozitivnom rezultatu.

(foto:Pixsell)