0

(KRAJ) Rijeka - Hajduk 1:1

15.09.2019 20:29 | Germanijak/I.A.S.

Rijeku je u vodstvo doveo Andrijašević u 31. minuti, dok je kod Hajduka precizan bio Teklić u 79. minuti.

RIJEKA – HAJDUK 1:1

Tijek utakimce:

90' Kraj utakmice.

86' Odlična prilika za Rijeku ali Iglesias upućuje katastrofalan udarac glavom iz dobre situacije.

83' Umalo je Murić zabio pogodak iz slobodnog udaraca sa velike udaljenosti, ali lopta oldazi pored gola Posavca.

79' GOOOOOOOOOOOOOOL Tonio Teklić vraća Hajduk u igru! Izvrstan udarac mladog ofenzivnog veznjaka Hajduka sa preko 25 metara odlazi iza leđa Prskala. Potpuno zasluženo Hajduk se vraća u igru.

74' Izvrstan pokušaj Nejašmića sa 20-ak metara, ali lopta odlazi pored gola.

72' Dobra situacija za Jaira koji potpuno neometan sa vrha 16-erca šalje loptu preko gola Prskala. Mogao je Hajduk do izjednačenja da je Brazilac bio malo koncentriraniji prilikom upućivanja udarca...

69' Bradarićeva lopta za Juranovića, desni bek ju je dobro ubacio u kazneni prostor gdje se nalazi Jairo čiji pokušaj škaricama odlazi preko gola.

67' Nakon manjeg zatišja velika prilika za Rijeku. Halilović se sjurio u gostujući 16-era i iskosa uputio snažan prizemni udarac koji ide iza leđa Posavca, ali ga zaustavlja vratnica. Hajduk je u ovoj situaciji imao puno sreće.

55' Nešto bolji Hajduk u nastavku igre, ali i dalje ne uspjevaju doći do pogotka.

53' Odlična duinska lopta Bradarića za Jurića koji se prvo varkom riješio svog čuvara ali nakon toga loše puca. Morao je Jurić proslijediti loptu do Jakoliša koji je bio potpuno sam, ali se veznjak Hajduka odlučio sam završiti ovu akciju pa je tako rezultat na semaforu ostao isti kao i nakon prvih 45 minuta.

46' Krenulo je drugo poluvrijeme.

45+2' Kraj prvog poluvremena.

45+1' Greška Simića, Lončar dolazi do lopte te povratnim pasom traži Halilovića čiji udarc iz blizine blokira obrana Hajduka. bila je obečavajuća situacija za Rijeku.

45' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade vremena.

39' Ogromna prilika za Rijeku! Bila je to kontra domaćina, napali su goste u situaciji 3 na 2 te je Acosty sa desne strane pronašao Andrijaševića koji sa nekih 10-ak metara od gola tuče silovito, ali njegov pokušaj zaustavlja greda. Hajduk je imao puno sreće u ovoj situaciji.

35' Pobjego je Jakoliš koji s lijeve strane ubacuje loptu na drugu vratnicu. Tamo je bio kapetan gostiju Juranović, ali njegov udarac od bloka odlazi u korner. Bila je ovo dobra prilika za goste.

31' GOOOOOOOOOOOOOOOOL Franko Andrijašević dovodi Rijeku u vodstvo. Izvrstan ubačaj Lončara, Andrijašević je na pravom mjestu i njegov izvrstan udarac glavom sa 15-ak metara od gola ide u mrežu Posavca.

27' Dobar ubačaj Juranovića, ali u poslijednji trenutak ispred Jaira skače Capan i otklanja opasnost.

19' Prvi problemi za Bišćana. Zbog ozljede igru je napustio Velkovski, a na travnjaku će ga zamijeniti Escoval.

18' Jairo je tukao sa vrha 16-erca, ali njegov udarac od bloka odlazi u korner.

10' Ponovno korner Murića i ponovno velika prilika za Rijeku. Nakon jednog odbijanca iz okreta je tukao Acosty ali njegov udarac odlazi par centimetara od gola. Bila je ovo velika prilika za domaći sastav.

4' Nakon kornera Murića najviši je u skoku Franko Andrijašević, ali njegov udarac ide ravno u vratara Hajduka.

1' Počela je utakmica na Rujevici.

Uoči utakmice:

18:35 Uoči Jadranskog derbija valja izdvojiti i kiks Osijeka na domaćem terenu koji je odigrao samo 2:2 sa Varaždinom, momčadi koja se nalazi na začelju HNL-a.

18:15 Rijeka(4-2-3-1) Prskalo - Capan, Župarić, Velkovski, Tomečak - Lepinjica, Halilović - Murić, Andrijašević, Lončar - Acosty

Hajduk (4-1-2-1-2) Posavec - Juranović, Simić, Ismajili, Čolina - Nejašmić - Bradarić, Jurić -  Hamza - Jairo, Jakoliš

18:00 STIGLI SASTAVI: Dva velika iznenađenja Igora Bišćana, Murić i Velkovski kreću od prve minute.

17:55 Danas će se ponovno na istom terenu naći Filip Bradarić i Franko Andrijašević. Zadnji put kad su ova dvojica veznjaka bila na istom terenu na nekoj natjecateljskoj utakmici bilo je 31. svibnja 2017. godine kada su u zajedno u dresu Rijeke osvojili hrvatski kup pobjedivši u finalu Dinamo rezultatom 3:1.

17:45 Izdvajamo i glavnog suca današnjeg susreta, a on je Fran Jović iz Zagreba.

17:30 Pogledajte konferencije za medije Hajduka i Rijeke uoči današnje utakmice kao i riječi Burića, odnosno Bišćana, kakva su njihova očekivanja:

17:00 Momčad Igora Bišćana spremna dočekuje današnji susret, a za svoje navijače spremili su i izvrsnu najavu utakmice:

16:30 Hajduk se na današnji dan sjetio Radomira Vukičevića, legendarnog vratara Bilih koji je danas napunio 78 godina. O kakvoj je legendi riječ dovoljno govori činjenica da je za Splitsku momčad skupio 402 nastupa.

16:00 Splitska momčad jučer je otputovala prema Rijeci, a danas bi u početnom sastavu za Bile trebao istrčati i Filip Bradarić, bivši igrač Rijeke i jedan od nositelja momčadi u generaciji koja je osvojila duplu krunu u hrvatskog nogometa. Kakav će biti njegov doček na Rujevici, vidjet ćemo u 19:00.

15:30 Vratimo se malo na zbivanja od prije dva dana. Dolaskom Igora Bišćana na mjesto prvog trenera kluba navijačka skupina Armada odlučila je bojkotirati utakmice Rijeke. Osim Bišćana veliki problem predstavlja im i njegov pomoćnik Renato Pilipović te već 11 mjeseci od predsjednika HNK Rijeke zahtijevaju njihovu ostavku. Mišković, kako to i priliči predsjedniku kluba, nije dopustio da mu navijači kroje politiku kluba te je ostao vjeran trenerskom dvojcu Pilipović – Bišćan. S druge strane, Armada se s vremenom pomirila da je Bišćan odabir Damira Miškovića, ali se ne mire sa činjenicom da je u klubu Pilipović koji ima status „izdajnika“.

Armada je došla u petak na Rujevicu gdje je Bišćan odradio posljednji trening sa svojom momčadi uoči Jadranskog derbija. Pozadinu priče između Armade i Bišćana, odnosno atmosferu koju su priredili najvatreniji navijači plavo – bijelih pogledajte u nastavku teksta:

15:00 Dobra dan želi vam redakcije vašeg najdražeg portala Germanijak. Danas je ja rasporedu Jadranski derbi između Rijeke i Hajduka, a opširniju najavu susreta pročitajte u nastavku teksta:

(foto:pixsell)