0

Sterling i Aguero odradili posao za Dinamo, Kovač se namučio u golijadi u Pireju (VIDEO)

22.10.2019 22:56 | Germanijak/I.G.

Puno golova vidjeli smo danas u Ligi prvaka.

Nakon što su nogometaši Dinama odigrali 2-2 na gostovanju kod Šahtara, druga utakmica skupine igrana je na Etihadu. Manchester City je ugostio posljednjeplasiranu Atalantu i nanio joj treći poraz u isto toliko utakmica u najelitnijem europskom nogometnom natjecanju ove sezone.

Ipak, krenulo je dobro za goste. Ruslan Malinovsky je realizirao jedanaesterac koji je skrivio Fernandinho u 28. minuti. Ponovno je Pep Guardiola zaigrao s veznjacima na poziciji stopera, uz Brazilca je u tandemu igrao i Rodrij, koji je kasnije zbog ozljede morao napustiti igru.

Međutim, nakon gola Talijana, krenuo je stroj katalonskog stratega. Do kraja poluvremena Sergio Aguero je postigao dva gola za preokret, a u nastavku Raheem Sterling dolazi do hat tricka (58', 64', 69').

Ovom pobjedom, Građani su još više približili Dinamu prema proljeću u Europi. Iako je knock-out faza još jako daleko, ukoliko Modri ne izgube u naredne dvije utakmice, sigurno su osigurali proljeće u Europskoj ligi.

U skupini B, nogometaši Bayern Munchena puno su teže od očekivanog svladali Olympiakos na gostovanju u Pireju. Poveli su domaćini golom El Arabija u 23. minuti, ali Bavarci dvama golovima Roberta Lewandowskog (34', 62') i jednim Corentina Tolissoa (75'), dolaze do sigurne prednosti.

Ipak, do kraja utakmice Guilherme je smanjio zaostatak na 3-2, ali više nije bilo snage u nogama grčkih nogometaša te je Niko Kovač uspio smanjiti krizu koja ga je pogodila nakon poraza od Hoffenheima i remija kod Augsuburga minulog vikenda.

U drugoj utakmici iz iste skupine, Tottenham je 'petardirao' Crvenu zvezdu i otpratio ih natrag u Beograd s pet komada u mreži vratara Milana Borjana.

Kola su krenula nizbrdo već u 9. minuti kada je Harry Kane zabio glavom za 1-0.

Do kraja polvuremena Son Heung-Min se u dva navrata upisao u strijelce (16', 44), da bi u drugom dijelu Lametla (57') i Kane svojim drugim golom u 72. minuti pečatirali veliku pobjedu i 'hvatanje daha' nakon remija dva remija i četiri poraza u posljednjih sedam utakmica.