0

Square ponovno preokrenuo 0:2, kiks Vrgorca i Crnice

07.12.2018 21:50 | Germanijak/N.R.

Prvaku minimalna pobjeda.

U večernjem terminu odigrane su četiri utakmice pretposljednjeg kola 1.HMNL. Najzanimljivije je bilo u Osijeku u kojem je Square slavio iako je, drugu utakmicu u nizu, gubio 0:2. Osijek je na odmor otišao s prednosti nakon pogodaka Andreja Pandurevića i Roberta Nospaka, a u zadnjoj minuti smanjio je Stjepan Rezo.

Isti igrač u 29. poentira za izjednačenje, a pobjedu Dubrovčanima i skok na drugo mjesto donio je Haron Džanković, minutu prije kraja.

Square je s drugog mjesta skinuo Vrgorac koji je izgubio u Splitu 0:3. Domaćini su rano došli u vodstvo, nakon kojeg je Vrgorac bio bolji, ali Splićani učvršćuju pobjedu pogocima u posljednje dvije minute.

Nakon poraza Vrgorca priliku za skok na drugo mjesto propustila je Crnica koja na domaćem terenu nije uspjela svladati Brod. Šibenčani su vodili do zadnje minute kada Almedin Bundavica pogađa za podjelu bodova.

Prvak Novo Vrijeme je puno teže od očekivanog na domaćem terenu s 1:0 svladao Universitas. Jedini pogodak na utakmici zabio je Eduardo u 4.

Podsjetimo, sutra će se u Kutiji šibica odigrati dva dvoboja. Prvi je na rasporedu onaj između Uspinjače Gimke i Jesenja, nakon kojih će se u istoj dvorani odigrati Derbi svetog Nikole između, Futsal Dinama i Alumnusa.

Gradski derbi je dobio takvo ime jer ždrijeb ova dva kluba gotovo svake godine spaja u ovo doba, oko blagdana Svetog Nikole. Prvi puta u povijesti sastali su se 8. prosinca 2014. u finalu Županijskog kupa kada je Dinamo, tadašnji drugoligaš, nakon velikog preokreta svladao Alumnus, tadašnjeg prvaka države, s 4:3.

1. HMNL, 10. kolo:

Osijek Kelme – Square 2:3 (Pandurević 1', Nospak 20'/ Rezo 20', 29', Džanaković 39')
Split – Vrgorac 3:0 (Tešija 5', Kirevski 39', Sekulić 40')
Crnica – Brod 2:2 (Vukičević 5', Subotić 22'/Ivanagić 12', Bundavica 40')
Novo Vrijeme – Universitas 1:0 (Eduarda 4')
Uspinjača Gimka – Jesenje, 08.12, SD Trešnjevka, 17:00
Futsal Dinamo – Alumnus, 08.12., SD Trešnjevka, 19:15

(Foto: Square)