0

Španjolska slavila protiv Slovenije i izborila finale s Hrvatskom

24.01.2020 22:16 | Germanijak

Kauboji su dobili priliku za revanš u finalu Eura.

Španjolska je u polufinalu Eura slavila protiv Slovenije rezultatom 34:32 i izborila finale protiv Hrvatske.

U prvom poluvremenu smo gledali potpuno drugačiju utakmicu od prvog polufinala. Slovenci su obranama Ferlina sjajno otvorili susret i poveli 2:0, no Španjolci se bude i vraćaju u utakmicu. U prvih 15-ak minuta smo gledali igru gol na gol, ali se Španjolci do 21. minute odvajaju na +4, a pet minuta kasnije i na +5. Slovenci su se pokušali vratiti do odmora, ali Furija cepelinom u zadnjem napadu vraća na najveću prednost 20:15 rezultat kojim se otišlo na pauzu.

Početak nastavaka je bila preslika prvog dijela igralo se gol na gol. Slovenci su u prvih 20-ak minuta uspijeli donekle otupiti napad Furije, ali primljenih 20 golova u prvih 30 minuta je ipak bilo previše te usmjerilo utakmicu. Hrabro je Slovenija odradila finiš utakmice i minutu do kraja došla čak na -1, ali jednostavno nije bilo vremena i sreće za preokret te su Španjolci u konačnici slavili rezultatom 34:32 i plasirali se u borbu za zlato.

Raul Entrerrios je proglašen igračem utakmice sa šest golova, koliko je zabio i Dujshebaev.

Hrvatska i Španjolska igraju finale Eura u nedjelju od 16:30 sati, dok će Norvežani i Slovenci svoj susret za broncu odraditi dan prije od 18:30 sati.

Pogledajte TEČAJEVE Germania Sport kladionice.