0

Slovačka razbila Azerbajdžan, Hrvatska pala na treće mjesto

11.06.2019 20:01 | Germanijak/I.M.

Loše vijesti iz Bakua.

Odigrana je prva od dvije utakmice kvalifikacijske grupe u kojoj se nalazi Hrvatska

Slovačka je na naugodnom gostovanju razbila Azerbajdžan s čak 5:1 i time prestigla viceprvake svijeta. Točnije, izjednačila se bodovno s Dalićevim izabranicima, ali zbog bolje gol razlike rujan će dočekati bolje plasirana. Upravo će naš međusobni dvoboj u Bratislavi 6. rujna biti sljedeća utakmica ovih reprezentacija.

Što se tiče današnjeg ogleda u Bakuu, Slovaci su vrlo brzo poveli 2:0. Prvo je Lobotka sjajnim solo prodorom poentirao s vrha 16-erca, a potom je Kucka zabio briljantan gol iz slobodnog udarca. Prekrasnom solo akcijom, Sheydaev je vratio nadu Azerbajdžanu u 29. minuti, no već u sljedećem napadu nova golčina - Hamšik je obrisao paučinu udarcem s 18 metara.

Legenda Napolija zaslužna je i za četvrti gol u 57. minuti, da bi konačnih 5:1 postavio Hancko u 85. nakon prekrasne akcije i dodavanja petom Dude

U drugoj utakmici naše grupe, od 20:45 u Budimpešti igraju Mađarska i Wales.