0

Slavlje Šveđana, Talijani nakon šezdeset godina propuštaju SP!

13.11.2017 22:45 | Germanijak

Šveđani su preživjeli na San Siru…

U drugoj utakmici dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Šveđani su izvukli remi bez golova (0:0) na San Siru i tako osigurali plasman na Mundijal zahvaljujući prednosti iz prve utakmice u kojoj su slavili s 1:o.

U prvih pola sata tvrde i disciplinirane utakmice fokus nije bio na igri nego na suđenju. U sedmoj minuti, nakon gužve u švedskom šesnaestercu, Parolo je nakon duela s Augustinssonom završio na travnjaku, sudac Antonio Lahoz mogao je pokazati na bijelu točku – ali nije.

Pet minuta kasnije Lahozova odluka bila je ista, iako sama situacija nije bila nimalo sporna. Forsberg je u talijanskom prostru podigao loptu kako bi zaobišao Darmiana, a ona je zapela na ruci talijanskog braniča.

U 15. minuti vidjeli smo priliku Immobilea, a u 27. minuti priliku Candreve. Njegov snažan udarac iz blizine, međutim, otišao je malo iznad Olsenovih vrata. Dvije minute kasnije, pak, Lahozl ponovno nije dosudio kazneni udarac za Švedsku nakon što je ovoga puta Barzagli u vlastitom šesnaestercu igrao rukom. Forsberg je završio sa žutim kartonom nakon prigovora.

Obje sporne situacije možete pogledati OVDJE.

Prema kraju poluvremena, pritisak Talijana postajao je sve izraženiji. U 40. minuti Olsen je skinuo pokušaj Immobilea pa tri minute kasnije i pokušaj Florenzija i tako omogućio svojoj reprezentaciji odlazak na poluvrijeme s netaknutom prednošću iz prve utakmice.

U prvom poluvremenu Italija je 75 posto vremena loptu imala u svojim nogama.

Drugo poluvrijeme otvoreno je novom neobičnom odlukom Lahoza. U 47. minuti Candreva je uputio centaršut s desnog krila, loptu je primio Darmian, nakon čega ga je Lustig udarcem nogom – promašio je loptu – poslao na travnjak. Lahoz je dao loptu Šveđanima zbog toga što je Darmian loptu primio rukom, međutim tako nešto nije se dogodilo.

Italija je nastavila pritiskati, a Šveđani su bezuspješno pokušavali nešto odigrati kroz kontranapade.

U 54. minuti volej Florenzija prohujao je pokraj lijeve Olsenove stative, a u 68. minuti Lustig je glavom, izbacujući loptu u korner, pogodio vlastitu gredu. Potpuno dominacija Italije se nastavila, ali bez konkretnih prilika.

U posljednjih deset minuta igralo se samo na polovini Šveđana, a Talijani su golu blizu  bili u 83. minuti kada je Olsen skinuo Parolov pokušaj glavom i još bliže u 87. minuti kada je u 87. minuti El Shaarawyjev volej s 11-12 metara ponovno sjajno obranio Olsen.

U sudačkoj nadoknadi Buffon je u dva navrata trčao u švedski šesnaesterac. Švedska mreža se na kraju ipak nije zatresla pa Talijani, prvi puta nakon 1958., neće putovati na Svjetsko prvenstvo.