0

Sjajni Gojo preokretom donio Hrvatskoj prvi bod protiv Indije

06.03.2020 17:05 | Germanijak/I.G.

Bravo Borna!

Borna Gojo donio je prvi bod Hrvatskoj u kvalifikacijskoj rundi Davis Cupa. Ovog vikenda protivnik nam je Indija, a tko prvi dođe do tri boda (u maksimalnih pet mečeva) ide na finale koje se igra u Madridu (23.-29. studeni).

Nominalno naš drugi tenisač u ovom dvoboju je 22-godišnji Splićanin, kojega je izbornik Vedran Martić pretpostavio ispred Nine Serdarušića.

Gojo, inače 277. na ATP ljestvici, to mu je velikodušno uzvratio. Nakon što je izgubio prvi set, zbog očiglednog pritiska i nervoze, Borna se potpuno opustio u drugom i trećem te je preokretom donio Hrvatskoj prvi bod pobijedivši Prajnesha Gunneswarana. Ukupan rezultat bio je 3-6, 6-4, 6-2.

Splitski tenisač je bio izrazito nervozan u prvom setu, gađao je „velike aute“, i vidjelo se da je poprilično van ritma. 132. tenisač svijeta napadao je Bornin servis, u dva navrata propuštao break priliku, da bi je na trećem Borninom servis gemu u konačnici zasluženo iskoristio. Forhend Indijca bio je jako dobar u tom dijelu meča, a to je potvrdio oduzevši Goji i drugi servis za 3:6 u prvom setu.

Početak drugog seta je bio spektakularan, Borna je odličnom igrom napadao suparnika, počele su ulaziti loptice koje do sada, vjerojatno zbog pritiska, nisu ulazile. Potrajao je gem gotovo deset minuta, a Borna je imao nekoliko prilika za uhvatiti servis protivnika. U konačnici, to mu je pošlo za rukom sjajnim napadom na petu break loptu. Iako se Gunneswaran prethodno nekoliko puta izvukao odličnim servisom, sada ništa nije mogao protiv Goje. Vodstvo Hrvatske 1:0 i slijedi servis Borne.

Gojo je počeo sve uvjerljivije igrati, poglavito na svom servisu te je s nekoliko servsis-bombi omogućio si lake poene i dobru izradu za preostale. U konačnici sigurna i mirna igra dovela ga je do poravnanja u setovima, a potom je slijedio odlučujući treći.

Splićanin je prštao sve većim samopouzdanjem u trećem setu, a to je rezultiralo oduzimanjem servisa pri rezultatu 1:1. S druge strane, njegov servis je bio neobranjiv, kao i povremeni odlasci na mrežu, a Indijčev forhend sve je manje dolazio do izražaja.

Nastavila se dobra igra, a korak do pobjede stigao je kada je ponovno – nakon dobrog zvanja hawk eyea – uzeo dvostruki break. Međutim, Indijac se vratio u igru uzevši Goji potom servis za 4:2, ali naš predstavnik ostao je miran do samog kraja.

Konačan krah Indijca dolazi u narednom gemu, kada uz mali poljubac božice Fortune za 'deuce' poravnanje, Gojo dolazi do nova dva poena i novog breaka te servisa za meč.

Uz malo muke zbog break šanse Indijca, Gojo je ipak stigao i do posljednjeg servis gema za ukupnih 3-6, 6-4, 6-2 i prvi bod Hrvatske u kvalifikacijskom okršaju za plasman na finalni turnir u Madridu u studenom po novom formatu Davis Cup natjecanja.